Osoby do kontaktu:
mgr inż. Małgorzata Szymańska
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
64 50
malgorzata.szymanskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych PO PC 2.1
Dofinansowanie udzielane jest projektom o zasięgu ogólnokrajowym, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celu szczegółowego nr 2 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Cel ten będzie realizowany w II osi priorytetowej E-administracja i otwarty rząd, poprzez działanie 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych.
Typ I: Tworzenie lub rozwój e-usług publicznych (A2B – usługi administracji dla biznesu, A2C – usługi administracji dla obywateli),
Typ II: Tworzenie lub rozwój usług wewnątrzadministracyjnych (A2A – usługi administracji dla administracji) niezbędnych dla funkcjonowania e-usług publicznych (A2B – usługi administracji dla biznesu, A2C – usługi administracji dla obywateli).
Typ Beneficjenta:
- jednostki administracji rządowej,
- podmioty podległe jednostkom administracji rządowej lub przez nie nadzorowane (z wyłączeniem podmiotów wskazanych niżej jako potencjalni partnerzy),
- sądy i jednostki prokuratury,
- partnerstwa tworzone pomiędzy wskazanymi powyżej wnioskodawcami,
- partnerstwa uprawnionych wnioskodawców z przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi, jednostkami naukowymi, uczelniami lub podmiotami leczniczymi, dla których podmiotem tworzącym jest minister lub publiczna uczelnia medyczna.
Planowana alokacja na konkurs wynosi: 300 000 000,00 PLN.
Maksymalne dofinansowanie wynosi 100% kosztów kwalifikowanych Projektu.
W konkursie nie ustala się minimalnej wartości projektu a maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 50 mln EUR.
UWAGA: Wnioski o dofinansowanie można składać do dnia 31 lipca 2017 r. do godziny 23:59 w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji udostępnionej na stronie internetowej: https://popc0201.cppc.gov.pl/.
Warunki uczestnictwa m.in.:
- Akceptacja realizacji projektu przez właściwego decydenta. Do wniosku o dofinansowanie załączony został dokument potwierdzający akceptację realizacji projektu, zawierający podpis właściwego członka kierownictwa ministerstwa (w przypadku projektów realizowanych przez ministerstwa lub jednostki im podległe), podpis kierownika jednostki oraz właściwego członka kierownictwa właściwego ministerstwa (w przypadku projektów realizowanych przez jednostki nadzorowane przez ministerstwa) lub podpis kierownika jednostki (w przypadku projektów realizowanych przez jednostki nie nadzorowane przez ministerstwa). Forma złożenia podpisu zależeć będzie od formy składania wniosku określonej regulaminem konkursu.
- Wnioskodawca przedstawił pozytywną ocenę projektu wydaną przez Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji.
- dofinansowanie mogą ubiegać się wnioskodawcy w zakresie projektów, którym udzielenie wsparcia na realizację projektu nie będzie spełniało przesłanek pomocy publicznej, o której mowa w art. 107 ust 1 traktatu o funkcjonowaniu UE.
- Podmiot należący do sektora finansów publicznych w rozumieniu przepisów o finansach publicznych dokonuje wyboru partnerów spoza sektora finansów publicznych z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów z zachowaniem procedury wskazanej w art. 33 ust. 2 i 3 Ustawy.
- Publiczna prezentacja założeń projektu – Protokół potwierdzający jest załącznikiem do wniosku o dofinansowanie.
Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z kryteriami dostępu opublikowane są na stronie CPPC.
- do COP: 21.07.2017
- do CPPC: 02.07.2017 - 31.07.2017