Jak skutecznie zarządzać projektami w Bazie Wiedzy PW?

Prowadzenie badań wymaga nie tylko doskonałych pomysłów, ale także efektywnego zarządzania projektem i jego rezultatami. Politechnika Warszawska umożliwia upowszechnianie kompleksowych informacji o swoich projektach za pomocą Bazy Wiedzy PW. Jakie funkcje oferuje system i jak z nich skorzystać?

Uzupełnianie danych o projektach

Naukowcy mogą w prosty sposób uzupełniać opisy projektów w języku polskim i angielskim, słowa kluczowe, a także opisy efektów oraz działań popularyzatorskich. Wszystko to można zrobić na każdym etapie realizacji projektu, co ułatwia kontrolę nad postępami oraz finalne raportowanie. Wprowadzanie takich informacji pozwala na lepsze promowanie wyników badań i osiągnięć zespołu.

Dodawanie współwykonawców

Kierownicy projektów mogą samodzielnie dodawać współpracowników do zespołu projektowego. Pozwala to na wyświetlanie projektów na profilach poszczególnych wykonawców, co dodatkowo podkreśla ich wkład w badania.

Przypisywanie efektów realizacji projektu

Kierownik lub członek zespołu może podłączyć do informacji o projekcie publikacje, patenty czy dyplomy, które zostały już wpisane do BWPW. To istotny krok w procesie dokumentowania postępów badawczych i podkreślenia sukcesów projektu. Dzięki temu, w końcowej fazie realizacji, przygotowanie raportu z projektu staje się prostsze, a jego rozliczenie bardziej przejrzyste.

Baza Wiedzy PW to narzędzie, które wspiera transparentność i widoczność badań w środowisku akademickim. Skorzystanie z oferowanych funkcji pozwala na samodzielne zarządzanie danymi projektowymi i łatwiejsze raportowanie wyników, co w dłuższej perspektywie może przyczynić się do większej popularyzacji dorobku naukowego pracowników PW.

Więcej pomocy dla wnioskodawców i realizujących projekty w Strefie Wiedzy na stronie COP.