Osoby do kontaktu:
FENG – 5.1 Projekty realizowane w sektorze biotechnologii, w tym produkty lecznicze - Ścieżka B - 1/2025 (NCBR)
- W konkursie wnioski procedowane są wyłącznie elektronicznie w systemie EZD. W związku z tym wersja papierowa wniosków nie jest procedowana.
- Wsparcia technicznego przy procedowaniu wniosku w systemie EZD udzielają koordynatorzy EZD w jednostkach oraz koordynator EZD w COP Małgorzata Adamczyk, tel. wew.: (22) 234 1427, e-mail: malgorzata.adamczyk2@pw.edu.pl.
- Przed rozpoczęciem procedowania dokumentów związanych z naborem oraz dokumentów wewnętrznych uczelni w systemie EZD, należy wcześniej przesłać wersję roboczą do konsultacji z opiekunem konkursu
- Po podpisaniu dokumentów przez Prorektora ds. Nauki, pracownik COP przekazuje w systemie EZD do pracownika LOP, który przekazuje pliki do Kierownika projektu, który to przekazuje do Lidera Konsorcjum.
rozwój technologii krytycznych oraz technologii mających na celu ochronę i wzmacnianie odpowiednich łańcuchów wartości technologii krytycznych w sektorze biotechnologii, w tym produkty lecznicze znajdujące się w unijnym wykazie produktów leczniczych o krytycznym znaczeniu i ich składniki. W naborze dofinansowanie mogą uzyskać projekty badawczo-rozwojowe, które przyczyniają się do ograniczania lub zwalczania strategicznej zależności Unii Europejskiej.
znajduje się w załączniku nr 1 do RWP. Inne obszary i technologie krytyczne niż wymienione w załączniku nr 1 nie mogą być objęte wsparciem.
nabór dedykowany jest dla:
- przedsiębiorstw samodzielnie realizujących projekty, lub
- konsorcjów, składających się z:
- dużych przedsiębiorstw lub
- dużych przedsiębiorstw i MŚP lub
- wyłącznie z MŚP lub
- dużych przedsiębiorstw i organizacji badawczych lub organizacji pozarządowych lub
- MŚP i organizacji badawczych lub organizacji pozarządowych lub
- dużych przedsiębiorstw i MŚP oraz organizacji badawczych lub organizacji pozarządowych.
Liderem konsorcjum może być wyłącznie przedsiębiorstwo.
Organizacja badawcza i organizacja pozarządowa mogą być wyłącznie konsorcjantami.
Wybór konsorcjantów musi nastąpić przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, natomiast umowa konsorcjum powinna być zawarta najpóźniej przed podpisaniem umowy o dofinansowanie.
w przypadku projektu realizowanego w konsorcjum bez udziału dużego przedsiębiorstwa - minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 7 mln PLN. W przypadku projektu realizowanego w konsorcjum z udziałem dużego przedsiębiorstwa - minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 10 mln PLN. Wartość Dofinansowania nie może przekroczyć 140 mln zł na cały projekt.
Organizacja badawcza jako konsorcjant realizuje projekt w ramach swojej działalności niegospodarczej, nie otrzymuje pomocy publicznej i może otrzymać dofinansowanie do 100 % kosztów kwalifikowalnych.
lider konsorcjum- wyłącznie w systemie informatycznym LSI (https://lsi2.ncbr.gov.pl/logowanie)
- Checklista dla kierownika projektu – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie
- Lista osób obsługujących EZD w jednostkach
- Wzór opisu i obiegu dokumentów w EZD w celu uzyskania akceptacji i podpisów władz uczelni na etapie składania wniosku
- Instrukcja czynności w EZD dla pracowników jednostek aplikujących i realizujących projekty w ramach konkursów obsługiwanych przez COP
dostępne na stronie NCBR.
- do COP: 19.08.2025, 16:00
- do NCBR: 29.08.2025, 16:00