Osoby do kontaktu:
dr Anita Uchańska-Bieniusiewicz
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
14 27
anita.uchanskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, Seal of Excellence - PO IR 1/1.1.1
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, podmioty zarejestrowane i prowadzące działalność na terytorium RP. Konkurs jest skierowany wyłącznie do podmiotów, których projekty zostały ocenione pozytywnie przez Komisję Europejską w ramach SME Instrument (faza II) i otrzymały certyfikat Seal of Excellence, tj. z powodu braku środków nie otrzymały dofinansowania w ramach SME Instrument (faza II). Miejsce realizacji projektu musi znajdować się na terytorium RP w województwie innym niż mazowieckie (kategoria regionów słabiej rozwiniętych). Przy określaniu miejsca realizacji projektu nie należy uwzględniać zadań zleconych podwykonawcom (także zagranicznym).
Dofinansowanie na realizację projektu może być udzielone pod warunkiem zobowiązania się wnioskodawcy do wdrożenia wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych albo eksperymentalnych prac rozwojowych (jeśli projekt przewiduje tylko te drugie) w terminie 3 lat od zakończenia projektu.
Maksymalna wartość dofinansowania dla przedsiębiorstwa na jeden projekt nie może przekroczyć pułapów określonych w § 9 ust. 1 oraz w § 10 ust. 6 rozporządzenia MNiSW, tj.:
- 20 mln euro – jeżeli projekt obejmuje głównie badania przemysłowe, dotyczy to sytuacji, w której więcej niż połowa kosztów kwalifikowalnych badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych jest ponoszona na działania wchodzące w zakres kategorii badań przemysłowych;
- 15 mln euro – jeżeli projekt obejmuje głównie eksperymentalne prace rozwojowe, dotyczy to sytuacji, w której więcej niż połowa kosztów kwalifikowalnych badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych jest ponoszona na działania wchodzące w zakres kategorii eksperymentalnych prac rozwojowych;
- 200 tys. euro – na prace przedwdrożeniowe w zakresie pomocy de minimis (wartość brutto pomocy łącznie z wartością innej pomocy de minimis przyznanej w okresie 3 lat podatkowych);
- 2 mln euro – na prace przedwdrożeniowe w zakresie usług doradczych dla MŚP.
Całkowita wartość kosztów kwalifikowalnych projektu nie może przekroczyć 50 mln euro.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów to 50 mln zł.
Wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego. Konkurs podzielony jest na rundy:
- od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2019 r.,
- od 1 maja do 31 maja 2019 r.,
- od 1 czerwca do 30 czerwca 2019 r.,
- od 1 lipca do 31 lipca 2019 r.,
- od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r.,
- od 1 września do 30 września 2019 r.,
- od 1 października do 31 października 2019 r.,
- od 1 listopada do 29 listopada 2019 r. do godziny 16:00.
Runda konkursu obejmuje nabór wniosków o dofinansowanie, weryfikację spełniania warunków formalnych, ocenę oraz opublikowanie list projektów wybranych i niewybranych do dofinansowania.
Zgodnie z Pismem okólnym nr 3/2016 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 20 maja 2016 r. dokumentację związaną z procesem zgłaszania się jednostek organizacyjnych PW w roli podwykonawcy prac merytorycznych w projekcie, w kwotach powyżej limitu wskazanego w pełnomocnictwach kierowników jednostek organizacyjnych PW, podpisuje Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Rajmund Bacewicz za pośrednictwem Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW.
dostępne są na stronie NCBR.
- do NCBR: 01.04.2019 - 29.11.2019