Osoby do kontaktu:

mgr inż. Małgorzata Szymańska

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 64 50

mgr inż. Magdalena Mielniczuk

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 71 98

Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw, Projekty dla beneficjentów posiadających doświadczenie w prowadzeniu prac B+R - RPO WM 1.2

Cel:

Dofinansowanie udzielane będzie na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe. Elementem projektu mogą być prace przedwdrożeniowe, które stanowią nie więcej niż 20% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Tematyka:

W ramach konkursu dofinansowanie udzielane będzie na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe. Elementem projektu mogą być prace przedwdrożeniowe, które stanowią nie więcej niż 20% kosztów kwalifikowalnych projektu. Projekt, w którym nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych, nie uzyska dofinansowania.

Wnioskodawcy:

przedsiębiorstwa oraz powiązania kooperacyjne.

Partnerstwo/podwykonawstwo:

Partnerami mogą być podmioty wskazane w katalogu podmiotów uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie oraz jednostki naukowe.

Koszty podwykonawstwa nie mogą przekroczyć 50% wartości kosztów kwalifikowalnych, w sytuacji gdy wnioskodawca jest średnim lub dużym przedsiębiorcą. W sytuacji, gdy wnioskodawca jest mikro lub małym przedsiębiorcą, koszty podwykonawstwa nie mogą przekroczyć 60% kosztów kwalifikowalnych.

W sytuacji realizacji projektu w partnerstwie z jednostką naukową lub jeśli podwykonawcą jest jednostka naukowa, projekt finansowany będzie z Kategorii Interwencji 062 Transfer technologii i współpraca między uczelniami a przedsiębiorstwami, z korzyścią głównie dla MŚP.

Dofinansowanie:

Jednostka naukowa będąca partnerem w projekcie na mocy art. 33 ustawy nie może realizować swojej części projektu bez pomocy publicznej. Maksymalna intensywność pomocy w przypadku badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych wynosi:

  • dla mikroprzedsiębiorcy maksymalnie 80% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku badań przemysłowych oraz maksymalnie 60% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku prac rozwojowych;
  • dla małego przedsiębiorcy maksymalnie 80% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku badań przemysłowych oraz maksymalnie 60% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku prac rozwojowych;
  • dla średniego przedsiębiorcy maksymalnie 75% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku badań przemysłowych oraz maksymalnie 50% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku prac rozwojowych;
  • dla dużego przedsiębiorcy maksymalnie 65% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku badań przemysłowych oraz maksymalnie 40% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem w przypadku prac rozwojowych.

Koszty pośrednie rozliczane są uproszczoną metodą rozliczania wydatków, w wysokości 15% bezpośrednich kwalifikowalnych kosztów związanych z zaangażowaniem personelu projektu. Koszty pośrednie finansowane są w ramach pomocy de minimis, w wysokości maksymalnie 80% kosztów kwalifikowalnych.

W przypadku jednostki naukowej, ze względu na konieczność pokrycia przez aplikujące wydziały PW kosztów: minimalnego wkładu własnego, niekwalifikowanego podatku VAT oraz wydatków objętych pomocą de minimis, tj. koszty pośrednie, informacja i promocja, koszty racjonalnych usprawnień, rekomenduje się wystąpienie w projekcie w roli podwykonawcy.

Okres trwania projektu: do 31 grudnia 2022 r.
Miejsce/sposób składania wniosków:

W formie dokumentu elektronicznego za pomocą systemu obsługi wniosków aplikacyjnych Mazowieckiego Elektronicznego Wniosku Aplikacyjnego MEWA 2.0.

Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronie Serwisu Informacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Składanie wniosków:
  • do COP: 07.01.2020
  • do MJWPU (MEWA 2.0): 15.01.2020