Osoby do kontaktu:

dr Anita Uchańska-Bieniusiewicz

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 14 27

Interreg Europa Środkowa – 3. nabór

Cel: Rozwój współpracy pomiędzy dziewięcioma krajami Europy Środkowej na poziomie ponadregionalnym, aby miasta i regiony stały się lepszymi miejscami do życia i pracy poprzez wprowadzanie inteligentnych rozwiązań w odpowiedzi na regionalne wyzwania w zakresie innowacji, gospodarki niskoemisyjnej, ochrony środowiska, kultury i transportu.
Tematyka: Obejmuje wszystkie 4 osie tematyczne:
1. Współpraca w zakresie INNOWACJI na rzecz zwiększenia konkurencyjności Europy Środkowej,
2. Współpraca w zakresie STRATEGII NISKOEMISYJNYCH,
3. Współpraca w zakresie ZASOBÓW NATURALNYCH i KULTUROWYCH na rzecz trwałego wzrostu w Europie Środkowej,
4. Współpraca na rzecz poprawy powiązań TRANSPORTOWYCH Europy Środkowej; z wyłączeniem celu szczegółowego 2.3 Poprawa zdolności do planowania mobilności na miejskich obszarach funkcjonalnych w celu obniżenia emisji CO2.
Szczegółowy opis osi tematycznych wraz celami szczegółowymi jest dostępny w języku polskim pod adresem http://www.ewt.gov.pl/media/43632/pelny_zakres_tematyczny_3_naboru_ICE.pdf.
Wnioskodawcy:

Międzynarodowe konsorcja projektowe zainteresowane współpracą w zakresie innowacji, gospodarki niskoemisyjnej, dziedzictwa naturalnego i kulturowego oraz transportu, w których skład wchodzą:

  • centralne, regionalne i lokalne jednostki administracji publicznej (z EGTC w rozumieniu art. 2(16) Regulacji EU nr 1303/2013 włącznie),
  • instytucje prywatne, w tym prywatne przedsiębiorstwa posiadające osobowość prawną,
  • organizacje międzynarodowe podlegające prawu narodowemu któregoś z państw członkowskich programu lub, w ograniczonym stopniu, prawu międzynarodowemu.

Konsorcjum powinno się składać przynajmniej z trzech partnerów, pochodzących z przynajmniej trzech państw,  przy czym przynajmniej dwa z tych podmiotów powinny mieć siedzibę w państwach członkowskich programu.

Dofinansowanie:

Minimalny budżet projektu wynosi 1 mln euro, maksymalny − 5 mln euro.
Maksymalny poziom dofinansowania dla partnerów z Polski wynosi 85%. Łączny budżet na wszystkie 4 osie wynosi 60 mln euro, odpowiednio po 20 mln euro, 10 mln euro, 20 mln euro i 10 mln euro.

Okres trwania projektu: od 24 do 36 miesięcy.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Proces składania wniosków jest jednoetapowy i odbywa się poprzez system eMS dostępny na stronie https://ems.interreg-central.eu.

Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronach:

Składanie wniosków:
  • do COP: 16.01.2018
  • do Wspólny Sekretariat w Wiedniu: 25.01.2018