Osoby do kontaktu:
mgr Magdalena Lipka-Chudzik
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
61 31
magdalena.lipkaSPAMFILTER@pw.edu.pl
mgr Elżbieta Śmietanka
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
59 26
elzbieta.smietankaSPAMFILTER@pw.edu.pl
Wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej jednostek naukowych - RPO WM 1.1
Wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej jednostek naukowych.
Wsparciem mogą zostać objęte wyłącznie projekty ujęte w załączniku 5b Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Mazowieckiego.
Interwencja ukierunkowana będzie na wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej jednostek naukowych: rozbudowę lub modernizację infrastruktury B+R jednostek naukowych w celu prowadzenia prac badawczych, odpowiadających potrzebom gospodarki, mających zastosowanie w obszarach inteligentnych specjalizacji regionu. Projekt nie może obejmować etapu prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych. Wsparcie nie obejmuje infrastruktury dydaktycznej, zaś finansowanie infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej możliwe jest wyłącznie, gdy jest ona niezbędna do realizacji projektów badawczo-rozwojowych.
jednostki naukowe lub konsorcja naukowe, przy czym przedsiębiorca nie może być wnioskodawcą/beneficjentem ani też właścicielem wspartej infrastruktury. Infrastruktura będąca przedmiotem wsparcia pozostaje w całości własnością jednostki naukowej. Środki finansowe nie mogą trafiać do przedsiębiorcy.
Niedopuszczalne jest realizowanie projektu w partnerstwie, o którym mowa w art. 33 ustawy wdrożeniowej.
Planowana alokacja na konkurs wynosi 10 mln euro (43,809 mln zł - kwota dofinansowania w ramach konkursu przeliczona kursem EBC z dnia 29 sierpnia 2019 r. wynoszącym 4,3809 PLN).
Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować i złożyć za pomocą systemu elektronicznego MEWA 2.0 dostępnego poprzez Serwis RPO WM www.funduszedlamazowsza.eu. Logowanie do Systemu MEWA 2.0 w celu złożenia wniosku o dofinansowanie będzie możliwe w okresie naboru wniosków. Wniosek o dofinansowanie musi być podpisany z użyciem podpisu elektronicznego, weryfikowanego za pomocą Certyfikatu Kwalifikowanego.
Podpisywanie wniosków i potwierdzenie odbioru dokumentów w systemie MEWA 2.0 za pomocą Certyfikatu Kwalifikowanego możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Nie wymaga to posiadania Profilu Zaufanego a jedynie założenia konta w serwisie ePUAP (patrz: Instrukcja podpisywania Certyfikatem Kwalifikowanym w systemie MEWA 2.0) lub podpisu potwierdzonego profilem zaufanym w ramach ePUAP.
dostępne są w Serwisie RPO WM.
- do COP: 22.06.2020
- do MJWPU (MEWA 2.0): 30.06.2020