Minister Klimatu jako Operator Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” ogłasza nabór ekspertów do Zespołu ds. oceny koncepcji projektowych GOZ w ramach naboru „Wzmocnienie realizacji gospodarki o obiegu zamkniętym”.
Celem głównym naboru organizowanego w ramach obszaru „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków” jest zwiększenie zdolności podmiotów, które są szczególnie wrażliwe na zmiany klimatyczne, do łagodzenia przyczyn tych zmian i dostosowywania się do zmieniającego się klimatu poprzez realizację działań związanych z ograniczeniem zużycia surowców, zmniejszeniem produkcji odpadów oraz uwzględnieniem GOZ w modelu biznesowym.
Zadaniem Zespołu jest rekomendacja Ministrowi Klimatu koncepcji projektowych w największym stopniu dających możliwość praktycznego wdrożenia lub upowszechnienia zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. Do obowiązków członków Zespołu będą należeć:
Każdy członek Zespołu jest zobowiązany do rzetelnej i bezstronnej oceny koncepcji projektowych w zgodzie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem.
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju posiedzenia Zespołu będą odbywać się w formie posiedzeń on-line.
Zgłoszenia należy dokonywać poprzez wypełnienie załączonej do ogłoszenia o naborze Karty Członka Zespołu i przekazanie jej do Departamentu Funduszy Europejskich w Ministerstwie Klimatu w terminie do 21 października 2020 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej: mfeog@klimat.gov.pl.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Klimatu.