Osoby do kontaktu:

mgr Marta Siewiera

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 71 99

Centrum wiedzy o dostępności - PO WER 3.5

Cel:

Utworzenie i wsparcie funkcjonowania centrum wiedzy o dostępności jako jednostki wspierającej stosowanie i upowszechnianie zasad projektowania uniwersalnego w obszarze kształcenia na poziomie wyższym, w szczególności poprzez:

  • wsparcie organizacyjne w powołaniu i prowadzeniu działalności centrum,
  • upowszechnianie zasad projektowania uniwersalnego,
  • podnoszenie kompetencji kadry uczelni w zakresie zasad projektowania uniwersalnego,
  • wsparcie uczelni w prowadzeniu kształcenia oraz działalności szkoleniowej w zakresie projektowania uniwersalnego z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia wiodących ekspertów z uczelni polskich i zagranicznych,
  • wsparcie uczelni w zakresie realizacji – we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym – kształcenia oraz działalności szkoleniowej w zakresie poprawy dostępności przestrzeni, obiektów, produktów i usług dla osób z niepełnosprawnościami, z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego,
  • inicjowanie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni w celu wypracowania innowacyjnych produktów i standardów dla usług powszechnych w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego.
Tematyka:

W ramach projektu wymagane jest utworzenie i wsparcie funkcjonowania jednego centrum wiedzy o dostępności w ramach wyłącznie jednego wybranego obszaru z niżej wskazanych:

  1. Architektura, urbanistyka i budownictwo,
  2. Transport i mobilność,
  3. Cyfryzacja i komunikacja,
  4. Design i przedmioty codziennego użytku,
  5. Zdrowie.
Wnioskodawcy:

Uczelnia - publiczna lub niepubliczna, która nie znajduje się w procesie likwidacji oraz w wypadku której nie wystąpiono do Ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego o zgodę na likwidację, ani wobec której Minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego nie ogłosił informacji o zawieszeniu uprawnień uczelni do prowadzenia studiów.

Partnerstwo/podwykonawstwo:

Zgodnie z Kryterium dostępu nr 10 Projekt jest realizowany w partnerstwie z co najmniej 1 uczelnią, gdzie intencją partnerstwa jest budowanie i rozwijanie interdyscyplinarnego podejścia do projektowania uniwersalnego w zakresie obszaru wybranego w projekcie spośród obszarów określonych w kryterium dostępu nr 5 (konstrukcja projektu partnerskiego, o którym mowa w art. 33 ustawy).

Nawiązanie partnerstwa z innymi uczelniami ma na celu przede wszystkim budowanie interdyscyplinarności, tak ważnej w projektowaniu uniwersalnym.

Dofinansowanie:

Maksymalna wartość projektu wynosi 6 mln zł.

Okres trwania projektu: do 24 m-cy.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Uczelnia może złożyć wyłącznie jeden wniosek, wyłącznie w jednym wybranym obszarze ze wskazanych w kryterium dostępu nr 5. Złożenie wniosku jako Lider w jednym projekcie nie wyklucza możliwości realizacji przez daną uczelnię innego projektu w ramach konkursu – tym razem jako partner.

Z uwagi na limit wniosków składanych przez wnioskodawcę w tym konkursie w przypadku chęci aplikowania prosimy o wcześniejszy kontakt z Centrum Obsługi Projektów PW.

Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronie NCBR.

Składanie wniosków:
  • do COP: 09.10.2020
  • do NCBR (system SOWA): 20.10.2020
Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.