22 234 + wew. 71 98
magdalena.mielniczuk@pw.edu.pl
realizacja fazy II projektów, wybranych do dofinansowania w oparciu o przepisy dla perspektywy 2014‑2020 w ramach POIR (poddziałanie 1.1.1 i działanie 1.2), których pełna realizacja rzeczowa i finansowa nie zakończy się do 31.12.2023. Faza II projektu musi stanowić bezpośrednią kontynuację fazy I realizowanej w ramach POIR.
Faza II projektu musi obejmować moduł B+R: badania przemysłowe i prace rozwojowe lub tylko prace rozwojowe.
Faza II projektu musi wpisywać się w cel szczegółowy uwzględniony w Priorytecie 1. FENG, którym jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii.
Projekt dofinansowany w naborze powinien być zgodny z zakresem tematycznym konkursu POIR, w ramach którego została zawarta umowa o dofinansowanie (jeśli dotyczy).
konsorcjum
przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące fazę I projektu współfinansowanego w ramach POIR lub lider konsorcjum oraz pozostali konsorcjanci wspólnie w ramach konsorcjum realizujący fazę I projektu współfinansowanego w ramach POIR; liderem konsorcjum musi być zawsze przedsiębiorstwo, pozostałymi konsorcjantami mogą być przedsiębiorstwa lub organizacje badawcze.
Podmioty wnioskujące o wsparcie fazy II projektu muszą być tymi samymi podmiotami, które zostały wymienione w umowie o dofinansowanie zawartej w POIR.
Duże przedsiębiorstwa (za wyjątkiem małych spółek o średniej kapitalizacji) muszą zaplanować współpracę z MŚP w ramach fazy II projektu, aby uzyskać wsparcie.
maks. dopuszczalny poziom oraz kwota dofinansowania projektu (łącznie faza I i faza II) – zgodnie z warunkami umowy o dofinansowanie zawartej w ramach POIR.
Łączny całkowity koszt projektu (faza I i faza II) musi przekraczać kwotę 5 mln euro.
dostępne są na stronie NCBR.