prace badawczo-rozwojowe, które przyczynią się do rozwiązywania bieżących lub zmieniających się problemów naukowych mających znaczenie dla globalnego rynku lub wnoszących znaczący wkład do rozwiązania istotnych wyzwań stojących przed społeczeństwem.
W ramach projektu obligatoryjna jest współpraca z min. 1 partnerem naukowym z zagranicy oraz krajowym partnerem gospodarczym, przy czym wsparcie finansowe udzielane jest jedynie organizacji badawczej beneficjenta.
nie jest ograniczony do poszczególnych dziedzin nauki, lecz odnosi się do priorytetów ujętych w wykazie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Finansowanie nie obejmuje badań podstawowych.
organizacje badawcze
organizacje badawcze, które wskazują osobę pełniącą rolę głównego wykonawcy projektu – będącą autorem/-ką wniosku o dofinansowanie, posiadającą stopień naukowy doktora nie dłużej niż przez 12 lat, przy czym początek tego okresu wyznacza data roczna uzyskania stopnia, a koniec – rok poprzedzający termin składania wniosków w konkursie (niezależnie od narodowości).
Termin 12 lat może zostać przedłużony, o ile zostaną spełnione warunki opisane w Regulaminie Wyboru Projektów.
Główny wykonawca projektu powinien być zatrudniony w jednostce beneficjenta min. w wymiarze 50 proc. etatu na rzecz projektu i angażować w swym zespole młodych uczonych: studentów, doktorantów lub młodych doktorów.
maks. 4 mln zł.
wyłącznie w formie elektronicznej, korzystając z systemu elektronicznego FNP.
dostępne są na stronie FNP.