Osoby do kontaktu:
mgr Marta Siewiera
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
71 99
marta.siewieraSPAMFILTER@pw.edu.pl
Zwiększenie potencjału instytucjonalnego administracji publicznej w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych oraz włączenie idei dostępności do głównego nurtu dobrego rządzenia. Cele są realizowane m.in. poprzez działania dotyczące zwiększenia znaczenia kwestii związanych z dostępnością przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami oraz projektowania uniwersalnego w procesach inwestycyjno-budowlanych.
Celem konkursu jest wybranie do dofinansowania projektu, w ramach którego zostanie zrealizowany cykl szkoleń w zakresie dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego. Planuje się przeszkolenie co najmniej 3 500 uczestników procesów planowania przestrzennego i procesu inwestycyjno-budowlanego w zakresie dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami, w tym projektowania uniwersalnego.
Realizacja projektu w partnerstwie jest obligatoryjna, wynika to z kryterium dostępu nr 1.
Planowana alokacja wynosi 5 000 000 zł. W uzasadnionych przypadkach może zostać zwiększona. Z uwagi na charakter konkursu i założenie, że projekt będzie miał charakter ogólnopolski, do dofinansowania zostanie wybrany jeden wniosek o dofinansowanie. Poziom dofinansowania projektu (ze środków UE i środków budżetu państwa) wynosi 100%.
elektronicznie, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA.
W ramach konkursu dany podmiot może wystąpić w złożonych wnioskach o dofinansowanie wyłącznie jeden raz: jako wnioskodawca albo partner.
Z uwagi na limit wniosków składanych przez wnioskodawcę w tym konkursie w przypadku chęci aplikowania prosimy o wcześniejszy kontakt z Centrum Obsługi Projektów PW.
dostępne są na stronie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.