Osoby do kontaktu:
mgr inż. Małgorzata Szymańska
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
64 50
malgorzata.szymanskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
opracowanie i demonstracja innowacyjnej technologii uniwersalnej biogazowni, charakteryzującej się efektywnym przetwarzaniem zróżnicowanego strumienia substratów organicznych na biogaz, a następnie uszlachetnianiem go do biometanu.
opracowanie kompletnej technologii służącej wytwarzaniu biometanu z wykorzystaniem substratów II generacji (o charakterze odpadowym). Nie będzie ona emitowała do środowiska uciążliwych dla człowieka odorów, będzie samowystarczalna pod kątem energii cieplnej i elektrycznej ze względu na produkowany biogaz. Przyczyni się to do tworzenia nowego w Polsce sektora biometanu oraz rozwoju pozostałych sektorów z nim powiązanych.
Nie określono katalogu zamkniętego. Do przedsięwzięcia mogą przystąpić wszystkie podmioty, które mają pomysł, wymagany potencjał i wolę opracowania rozwiązań zdefiniowanych w przedsięwzięciu, a także zdolność wykonania umowy. Jeden podmiot (rozumiany jako osoba fizyczna, jednostka organizacyjna albo osoba prawna) może złożyć nie więcej niż jeden wniosek, niezależnie od tego czy składa wniosek samodzielnie, czy łącznie z innym podmiotem/innymi podmiotami.
Wnioskodawcy mogą uczestniczyć w przedsięwzięciu zarówno samodzielnie, jak i wspólnie z innymi podmiotami, przy czym:
łączny budżet przedsięwzięcia to 29,5 mln zł. Maksymalne wynagrodzenie brutto dla jednego wykonawcy: etap I - 3,5 mln zł; etap II - 15,5 mln zł.
Wniosek o przystąpienie do postępowania wraz z załącznikami należy złożyć w formie pisemnej, w oparciu o wzór oraz zgodnie z wymogami określonymi w regulaminie konkursu. Wnioski należy składać w siedzibie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – ul. Nowogrodzka 47a, 00-695 Warszawa, w punkcie przyjmowania przesyłek NCBR.
dostępne są na stronie NCBR.