Osoby do kontaktu:
mgr Elżbieta Śmietanka
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
59 26
elzbieta.smietankaSPAMFILTER@pw.edu.pl
wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP poprzez wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych.
wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę samodzielnie lub na jego zlecenie lub zakupionych, prowadzących do wprowadzenia na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów (wyrobów lub usług) lub wdrożenia w przedsiębiorstwie innowacyjnego procesu technologicznego. Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne związane z inwestycją początkową, usługi doradcze, prace rozwojowe, wydatki inwestycyjne na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych oraz na recykling i ponowne wykorzystanie odpadów.
o dofinansowanie w ramach poddziałania mogą ubiegać się wyłącznie mikro-, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
PW może występować w roli podwykonawcy.
kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów: 1) zlokalizowanych w województwie mazowieckim wynosi 65 mln zł, 2) zlokalizowanych w województwach innych niż mazowieckie wynosi 435 mln zł.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na stronie PARP.
Zgodnie z pismem okólnym nr 3/2016 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 20 maja 2016 r. dokumentację związaną z procesem zgłaszania się jednostek organizacyjnych PW w roli podwykonawcy prac merytorycznych w projekcie, w kwotach powyżej limitu wskazanego w pełnomocnictwach kierowników jednostek organizacyjnych PW, podpisuje Prorektor ds. Nauki za pośrednictwem Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW.
dostępne są na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).