Osoby do kontaktu:

mgr Marta Siewiera

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 71 99

Program Edukacja Wizyty przygotowawcze - Fundusze norweskie i EOG

Cel:

Zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Islandią, Liechtensteinem i Norwegią w obszarze edukacji. Program ma przyczyniać się do wzmacniania potencjału ludzkiego i rozbudowy bazy wiedzy w Polsce.

Tematyka:

Wizyty przygotowawcze, czyli krótkie wizyty (1-5 dni roboczych + max. do 2 dni przeznaczonych na podróż) przedstawicieli polskich instytucji edukacyjnych do podmiotów z Państw- Darczyńców, mające na celu:

  • nawiązanie współpracy pomiędzy instytucjami z Polski i z Państw-Darczyńców,
  • przygotowanie i zaplanowanie wspólnego projektu, w ramach komponentów Programu Edukacja:
    • Profesjonalny rozwój kadry,
    • Mobilność Studentów i Pracowników Uczelni,
    • Współpraca Instytucjonalna - kształcenie zawodowe (VET),
    • Współpraca Instytucjonalna (z wyłączeniem sektora VET).
Wnioskodawcy:

Polskie podmioty prawne działające w obszarze edukacji formalnej i pozaformalnej. Uczestnikiem indywidualnym wizyty przygotowawczej może być osoba zatrudniona (na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie) w instytucji wnioskującej, która odbywa wizytę i realizuje zadania przedstawione we wniosku w imieniu wnioskującej instytucji.

Partnerstwo/podwykonawstwo:

Dla wnioskodawcy polskiego wymagana jest Instytucja Przyjmująca z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu. Uprawnione Instytucje Przyjmujące z Państw-Darczyńców powinny być zgodne z poniższym katalogiem:

  • podmioty prawa, których siedziba znajduje się na terenie Państw-Darczyńców,
  • instytucje kształcenia i szkolenia zawodowego w Szwajcarii, ze specjalnym porozumieniem o współpracy z Liechtensteinem,
  • szwajcarskie uniwersytety w odniesieniu do studentów i pracowników narodowości Liechtensteinu.
Dofinansowanie:

Budżet projektu jest ściśle związany z okresem pobytu uczestnika indywidualnego w Instytucji Przyjmującej. Dofinansowanie projektów pokrywa do 100% całkowitego, kwalifikowalnego kosztu projektu i jest przyznawane w euro.

W jednej wizycie przygotowawczej uczestniczyć mogą max. 3 osoby z instytucji. We wniosku aplikacyjnym Wnioskodawca może zaplanować jedną wizytę przygotowawczą do jednej Instytucji Przyjmującej.

Okres trwania projektu: Czas trwania inicjatywy wynosi do 6 miesięcy, natomiast czas trwania jednej wizyty wynosi 1-5 dni roboczych oraz max. do 2 dni przeznaczonych na podróż.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Wnioski należy składać w systemie on-line, dostępnym na stronie https://online.frse.org.pl/.

Termin składania wniosków: od 26 lutego 2020 r. do wyczerpania środków.

Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Składanie wniosków:
  • do FRSE: 31.12.2020
Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.