Osoby do kontaktu:
dr Anita Uchańska-Bieniusiewicz
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
14 27
anita.uchanskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
mgr inż. Małgorzata Szymańska
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
64 50
malgorzata.szymanskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
Zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw dzięki wykorzystaniu rezultatów prac B+R.
Badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe. Projekt, w którym nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych, nie uzyska dofinansowania.
Projekt dofinansowany w konkursie musi wpisywać się w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację (KIS).
Przedsiębiorstwa; przedsiębiorstwa, wchodzące w skład konsorcjum maksymalnie trzech przedsiębiorstw; przedsiębiorstwa i jednostki naukowe, tworzące konsorcjum.
Runda I jest skierowana tylko do:
Runda II jest skierowana tylko do:
W projekcie można powierzyć realizację części prac B+R podwykonawcy. W przypadku prac przedwdrożeniowych w ramach pomocy de minimis wartość prac realizowanych na zasadzie podwykonawstwa nie może przekroczyć 70% całkowitych kosztów kwalifikowalnych prac przedwdrożeniowych w ramach pomocy de minimis ponoszonych przez przedsiębiorstwo.
Alokacja w konkursie wynosi 300 mln zł, z czego:
O przypisaniu projektu do regionu słabiej rozwiniętego decyduje miejsce realizacji projektu, które wnioskodawca wskazał we wniosku, z zastrzeżeniem pkt. 7 regulaminu konkursu. Wnioskodawca przy określaniu miejsca realizacji projektu nie może uwzględniać zadań, które wykonują podwykonawcy, także zagraniczni. Gdy projekt jest realizowany w ramach konsorcjum, wnioskodawca podaje miejsce realizacji projektu osobno dla każdego konsorcjanta.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi:
Całkowita wartość kosztów kwalifikowalnych projektu nie może przekroczyć 50 mln euro.
Projekt może obejmować dodatkowo prace przedwdrożeniowe. Wysokość kosztów kwalifikowalnych przeznaczonych na realizację tych prac nie może przekroczyć 20% całkowitych kosztów kwalifikowalnych.
Poziom dofinansowania dla jednostek naukowych na realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych wynosi do 100% kosztów kwalifikowalnych, gdy jednostki realizują projekt w ramach swojej działalności niegospodarczej. Jednostki naukowe nie mogą ubiegać się o dofinansowanie prac przedwdrożeniowych.
Warunkiem przyznania dofinansowania jest zobowiązanie wnioskodawcy, że w ciągu trzech lat od zakończenia realizacji projektu wdroży wyniki badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych albo eksperymentalnych prac rozwojowych (jeśli projekt przewiduje tylko te drugie).
W przypadku projektu realizowanego w ramach konsorcjum, w którym jest jednostka naukowa, konieczne jest monitorowanie dochodu, gdy całkowity koszt kwalifikowalny projektu przekracza 1 mln euro.
Wnioski należy składać elektronicznie, wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego IP.
Konkurs jest podzielony na dwie rundy:
dostępne są na stronie NCBR.