Osoby do kontaktu:
mgr inż. Małgorzata Szymańska
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
64 50
malgorzata.szymanskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
Wyłonienie do dofinansowania projektów, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celów PO IR oraz celów Działania określonych w Szczegółowym opisie osi priorytetowych PO IR. Projekty mają też odpowiadać celom Wspólnego Przedsięwzięcia z Województwem Śląskim pn. „Silesia pod błękitnym niebem”, zakładającego wsparcie projektów w obszarze technologii poprawy jakości powietrza oraz minimalizacji skutków zanieczyszczeń dla zdrowia.
Badania przemysłowe, które wpisują się w zakres tematyczny przedstawiony w Agendzie Badawczej Wspólnego Przedsięwzięcia.
przedsiębiorstwo (Lider konsorcjum).
Do konkursu może przystąpić wyłącznie konsorcjum, w którego skład wchodzi:
W konsorcjum musi wziąć udział co najmniej jedno przedsiębiorstwo mające siedzibę lub oddział na obszarze województwa śląskiego, które wskaże to województwo jako miejsce realizacji projektu.
W konkursie dofinansowanie mogą uzyskać wyłącznie projekty z kategorii regionów słabiej rozwiniętych Rzeczypospolitej Polskiej (wszystkie województwa poza województwem mazowieckim).
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 500 tys. zł, maksymalna - 8 mln zł.
Dofinansowanie dla jednostek naukowych na realizację badań przemysłowych wynosi do 100% kosztów kwalifikowalnych.
Konkurs podzielony jest na 2 rundy trwające:
Wnioski składać można wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego IP (link do systemu będzie aktywny od 30 września 2019 r.).
Dokumentację związaną z procesem zgłaszania się jednostek PW w roli wykonawcy prac merytorycznych w projekcie, w kwotach powyżej limitu wskazanego w pełnomocnictwach kierowników jednostek organizacyjnych PW, podpisuje Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Rajmund Bacewicz za pośrednictwem Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW.
dostępne są na stronie NCBR.