na etapie składania wniosku międzynarodowego prosimy o przesłanie do opiekuna konkursu w DPK COP kosztorysu do konsultacji. Kosztorysy zawarte we wniosku międzynarodowymi i później krajowym powinny być tożsame. Po złożeniu wniosku międzynarodowego nie będzie możliwe dokonywanie zmian we wniosku krajowym.
badania podstawowe
Szczegółowe informacje o zakresie tematycznym konkursu znajdują się w ogłoszeniu konkursu na stronie sieci JPIAMR.
kierownikiem polskiego zespołu badawczego może być naukowiec posiadający minimum stopień doktora
na poziomie międzynarodowym:
o finansowanie mogą wnioskować konsorcja międzynarodowe, złożone z min. 3 zespołów badawczych pochodzących z min. 3 krajów biorących udział w konkursie. Przynajmniej 2 zespoły muszą pochodzić z krajów członkowskich UE lub z krajów stowarzyszonych.
W konkursie wezmą udział organizacje z dziewiętnastu krajów: Australii, Belgii, Kanady, Francji, Niemiec, Węgier, Irlandii, Izraela, Włoch, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Holandii, Norwegii, Polski, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii
na poziomie krajowym:
W przypadku projektów planowanych do realizacji przez min. 2 polskie podmioty wnioskujące o finansowanie NCN, podmioty te zobowiązane są utworzyć grupę podmiotów i jedynie w tej formie mogą występować z wnioskiem krajowym. Z wnioskiem krajowym występuje lider, wskazany w porozumieniu grupy podmiotów o współpracy na rzecz realizacji wnioskowanego projektu badawczego. Liderem grupy podmiotów jest podmiot zatrudniający kierownika projektu. Jeżeli w świetle zapisów art. 27 ust. 1 pkt 2 ustawy o NCN podmioty polskie nie mogą utworzyć grupy podmiotów, wówczas nie są one uprawnione do wnioskowania do NCN o finansowanie wspólnego projektu badawczego.
W skład międzynarodowego konsorcjum składającego wniosek wspólny mogą wchodzić maks. 2 podmioty z tego samego kraju.
poziom międzynarodowy (I i II etap):
Zarówno na pierwszym (pre-proposals), jak i na drugim (full proposals) etapie konkursu międzynarodowego, polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi przygotowuje w języku angielskim wniosek wspólny. Lider konsorcjum międzynarodowego składa wniosek wspólny w formie elektronicznej za pośrednictwem międzynarodowego systemu.
Na etapie składania wniosków wstępnych polscy wnioskodawcy zobowiązani są skonsultować z NCN projekt budżetu (mailowo), nie składają jednak do NCN żadnych oficjalnych dokumentów.
poziom krajowy (I etap):
na poziomie krajowym polski zespół badawczy przygotowuje wniosek krajowy, dotyczący polskiej części projektu, który należy złożyć do NCN w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF w terminie do 7 dni po upływie terminu składania wniosków wspólnych pełnych na poziomie międzynarodowym.
Zanim wniosek zostanie złożony elektronicznie za pośrednictwem systemu OSF, należy:
dostępne są na stronie NCN oraz na stronie sieci JPIAMR.
4. We wniosku niedopuszczalne jest imienne wskazywanie osób, których zatrudnienie jest planowane w drodze otwartych konkursów, w tym osób na stanowiskach typu post-doc.
5. Zgodnie z wytycznymi Uczelni:
Wniosek do NCN należy złożyć w terminie do 7 dni po upływie terminu składania wniosków wspólnych pełnych na poziomie międzynarodowym, tj. do 16 lipca 2024 r. (do COP jak najszybciej w ciągu tych 7 dni).