Osoby do kontaktu:
mgr Weronika Figurska
Dział Projektów Krajowych
22 234 + wew.
50 35
weronika.figurskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
realizacja projektów badawczych pn. Recovery, Reneval and Resilience in a Post-Pandemic World.
konkurs obejmuje 5 głównych obszarów tematycznych:
zmniejszanie słabości i nierówności;
budowanie odporniejszego, bardziej aktywizującego i zrównoważonego społeczeństwa;
wspieranie demokratycznych rządów i zaangażowania politycznego;
rozwijanie odpowiedzialnych i sprzyjających społeczeństwu innowacji cyfrowych;
zapewnianie skutecznej i precyzyjnej komunikacji (w tym komunikacji medialnej).
konsorcja międzynarodowe złożone z minimum 3 zespołów badawczych z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie, z obu stron Atlantyku (np. Polska-Kanada-Brazylia lub USA-Polska-Niemcy).
Kraje uczestniczące w konkursie: Brazylia, Chorwacja, Finlandia, Francja, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Polska, Republika Południowej Afryki, USA, Szwajcaria, Wielka Brytania.
maksymalna wysokość budżetu polskiego zespołu nie jest określona. Całkowita wysokość środków finansowych przeznaczonych przez NCN na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w konkursie wynosi 600 tys. euro.
poziom międzynarodowy: lider projektu musi złożyć obowiązkowy formularz Intention to Submit (ItS) na stronie internetowej agencji FAPESP. Wniosek pełny Full Proposall składany jest przez Lidera projektu w imieniu całego konsorcjum w elektronicznym systemie obsługi wniosków agencji FAPESP (SAGE system).
poziom krajowy: polski zespół badawczy przygotowuje wniosek krajowy dotyczący polskiej części projektu, który należy złożyć do NCN w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF w terminie do 7 dni po upływie terminu składania pełnych wniosków wspólnych na poziomie międzynarodowym.
Jeden egzemplarz wniosku krajowego należy dostarczyć do COP.
dostępne na stronie NCN.