22 234 + wew. 53 56
justyna.wojciechowska@pw.edu.pl
PWI będą przysługiwać wspólnie Wykonawcy z jednej strony oraz PKN ORLEN z drugiej strony w częściach odpowiadających ich udziałowi finansowemu w całkowitej kwocie kosztów kwalifikowalnych realizowanego Projektu. W każdym projekcie PKN Orlen dofinansowuje 50 proc. wartości projektu.
rozwój technologii opartych na sztucznej inteligencji i w konsekwencji cyfryzacja procesów. Cel ten realizowany jest poprzez zagadnienie badawcze, tj. innowacyjne systemy monitoringu korozji oraz działania obniżające jej negatywny wpływ na instalacje produkcyjne, obejmujące tematy:
1.1. Aplikacja do monitorowania i predykcji korozji na instalacjach przemysłowych branży rafineryjno-petrochemicznej zawierająca moduły machine learning
1.2. Innowacyjne urządzenie/system do monitorowania czynników korozyjnych w procesowych strumieniach węglowodorowych oraz wodnych w czasie rzeczywistym (online), w tym zawartości związków i pierwiastków wpływających na przyspieszenie korozji oraz detekcja – wraz z lokalizacją w obrębie instalacji – i monitoring szybkości różnych rodzajów korozji (równomiernej, wżerowej, naprężeniowej, wodorowej, podosadowej, siarczkowej oraz spowodowanej przez kwasy naftenowe)
1.3.Telemetryczny system centralnego nadzoru nad prawidłowością funkcjonowania ochrony katodowej zbiorników podziemnych wraz z mapą interaktywną zdarzeń awaryjnych
bez ograniczeń.
przedsiębiorstwa, jednostki naukowe lub konsorcja, w skład których wchodzą jednostki naukowe lub przedsiębiorcy, przy czym w skład konsorcjum może wchodzić maksymalnie 5 podmiotów.
Liderem Konsorcjum może być tylko przedsiębiorca.
budżet konkursu to 8 mln zł.
wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie LSI (link do systemu – aktywny od 27 stycznia 2023 r.).
TAK
dostępne są na stronie NCBR.