Osoby do kontaktu:
Aleksander Molenda
Dział Projektów Międzynarodowych
22 234 + wew.
14 82
aleksander.molendaSPAMFILTER@pw.edu.pl
Sfinansowanie najlepszych, bazujących na współpracy, transnarodowych, interdyscyplinarnych, innowacyjnych projektów badawczych koncentrujących się na perspektywach dla dziedzictwa kulturowego w kontekście tożsamości.
Interdyscyplinarne projekty badawcze, łączące wiedzę i doświadczenie z nauk humanistycznych, społecznych, sztuki oraz nauk technicznych i ścisłych, w ramach pięciu głównych obszarów:
Międzynarodowe konsorcjum 3-5 zespołów badawczych z 3-5 różnych krajów uczestniczących w programie, tj. Bułgaria, Cypr, Republika Czeska, Estonia, Francja, Grecja, Holandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwecja, Wielka Brytania.
O dofinansowanie w ramach programu ubiegać się mogą następujące podmioty prawa polskiego, które występują jako partnerzy w międzynarodowych konsorcjach badawczych:
Podmioty te w celu realizacji projektów mogą tworzyć zespoły badawcze z publicznymi szkołami wyższymi, instytutami badawczymi oraz instytutami naukowymi i pomocniczymi jednostkami naukowymi Polskiej Akademii Nauk.
Maksymalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 100 tys. euro = 428 990 zł.
Wniosek międzynarodowy składany jest przez lidera konsorcjum w imieniu międzynarodowego konsorcjum badawczego w języku angielskim za pośrednictwem platformy internetowej: http://jpi-ch.eu/
Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się ze szczegółowym regulaminem konkursu dla wnioskodawców z Polski, dostępnym na stronie https://nimoz.pl/dzialalnosc/wsparcie-finansowe/jhep2/cultural-heritage-identities-and-perspectives.
dostępne są na stronie NIMOZ.