Osoby do kontaktu:
dr Aneta Milczarczyk
Dział Projektów Międzynarodowych
22 234 + wew.
14 89
aneta.milczarczykSPAMFILTER@pw.edu.pl
zwiększenie uczestnictwa w grantach ERC instytucji z krajów, które osiągają mniejsze sukcesy w staraniu się o granty z programów ramowych (w tym z Polski).
dowolna dyscyplina naukowa.
naukowcy, którzy planują złożenie wniosku o grant ERC Starting, ERC Consolidator lub ERC Advanced w najbliższym konkursie oraz którzy realizują określone typy projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), Narodowe Centrum Nauki (NCN), Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) lub Fundację na Rzecz Nauki Polskiej (FNP).
Krajowy Punkt Kontaktowy (KPK), po zweryfikowaniu informacji dostarczonej przez wnioskodawców, wskaże mentorów z bazy udostępnionej przez ERC i zainicjuje kontakt pomiędzy aplikującym a mentorem. Baza mentorów składa się z naukowców, którzy wcześniej zasiadali w panelach oceniających ERC oraz laureatów grantów ERC.
Możliwość ponownego skorzystania z inicjatywy występuje w kolejnym roku kalendarzowym pod warunkiem przedstawienia potwierdzenia złożenia wniosku do ERC i przejścia do drugiego etapu oceny wniosków w wyniku pierwszego uczestnictwa w ERC MI.
koszty mentoringu będą pokrywane ze środków finansowych pochodzących z tych projektów. Wynagrodzenie dla mentora wynosi 100 euro brutto za dzień pracy (1 dzień = 8 godzin), natomiast cały proces objęty finansowaniem powinien trwać maksymalnie 24 godziny robocze.
przez formularz, w którym zainteresowani naukowcy wskazują, jaki grant krajowy realizują.
dostępne są na stronie KPK.
Umowa między PW a Mentorem nie jest procedowana przez EZD.