Osoby do kontaktu:

 COP PW

Elżbieta Śmietanka

 22 234 + wew. 59 26
 elzbieta.smietanka@pw.edu.pl

 Opiekun projektów w LOP

FENG - 1.1 Ścieżka SMART - 2/2025 (PARP)

Uwaga:

PW może wystąpić w roli podwykonawcy.

  • Dokumenty procedowane są wyłącznie elektronicznie w systemie EZD. W związku z tym wersja papierowa dokumentów nie jest procedowana.
  • Wsparcia technicznego przy procedowaniu wniosku w systemie EZD udzielają koordynatorzy EZD w jednostkach oraz koordynator EZD w COP Małgorzata Adamczyk, tel. wew.: (22) 234 1427, e-mail: malgorzata.adamczyk2@pw.edu.pl.
  • Przed rozpoczęciem procedowania dokumentów w systemie EZD,  należy przesłać wersję roboczą do konsultacji z opiekunem konkursu.
  • Po podpisaniu dokumentów przez Prorektora ds. Nauki, pracownik COP przekazuje w systemie EZD do pracownika LOP, który przekazuje pliki do Kierownika projektu do załączenia w systemie PARP.
Instytucja finansująca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Rodzaj przedmiotowy projektu:

kompleksowe wsparcie działalności mikro- małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności wzmacnianie zdolności badawczo – rozwojowych i wdrażania innowacji opartych na wynikach prac B+R. Ponadto możliwe jest wsparcie zielonej i cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, promocji zagranicznej produktów (towarów i usług), ochrony własności przemysłowej i podnoszenie kompetencji pracowników.

Zakres tematyczny:

rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw, ukierunkowane na wdrażanie innowacji produktowych lub procesowych (co najmniej na poziomie krajowym) oraz cyfryzację i transformację przedsiębiorstw w kierunku zrównoważonego rozwoju, jak również internacjonalizację przedsiębiorstw i wzrost kompetencji kadr.

Adresat:

przedsiębiorstwa

Wnioskodawca:

mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Rzeczpospolitej Polskiej

Dofinansowanie:
  • poziom dofinansowania od 15 proc. do 80 proc. w zależności od rodzaju wydatku, wielkości przedsiębiorstwa oraz lokalizacji projektu,
  • min. wartość kosztów kwalifikowanych: 3 mln zł w przypadku realizacji jednego modułu obligatoryjnego. W przypadku realizacji dwóch modułów obligatoryjnych limit 3 mln zł odnosi się do jednego (wybranego) modułu obligatoryjnego,
  • maks. wartość wnioskowanej pomocy: 50 mln zł
Okres trwania projektu: do 31 grudnia 2029 r.
Sposób złożenia wniosku:

wyłącznie za pośrednictwem LSI 

Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronie PARP.

Termin złożenia wniosku:
  • do COP: 17.06.2025
  • do PARP: 06.05.2025 - 26.06.2025, 16:00
Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.