Osoby do kontaktu:

 COP PW

Elżbieta Śmietanka

 22 234 + wew. 59 26
 elzbieta.smietanka@pw.edu.pl

 CINN PW

Magdalena Chmielecka

 22 234 + wew. 14 70
 magdalena.chmielecka@pw.edu.pl

 Opiekun projektów w LOP

FENG - 2.3 TEAM NET - 1/2025 (FNP)

Uwaga:
  • W konkursie FENG - 2.3 TEAM NET 1/2025 wnioski procedowane są wyłącznie elektronicznie w systemie EZD. W związku z tym wersja papierowa wniosków nie jest procedowana.
  • Wsparcia technicznego przy procedowaniu wniosku w systemie EZD udzielają koordynatorzy EZD w jednostkach.
  • Przed rozpoczęciem procedowania wniosku o dofinansowanie oraz dokumentów wewnętrznych uczelni w systemie EZD,  należy przesłać wersję roboczą do konsultacji z opiekunem konkursu
  • Po podpisaniu dokumentów przez Prorektora ds. Nauki, pracownik COP przekazuje w systemie EZD do pracownika LOP, który przekazuje pliki do Kierownika projektu do załączenia w systemie FNP.
Instytucja finansująca: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Rodzaj przedmiotowy projektu:

projekty B+R trwające do 3 lat, w wyniku których nastąpi komercjalizacja wyników projektu. Możliwa jest realizacja projektów w formule współpracy z przedsiębiorstwem, przy czym wsparcie finansowe udzielane jest jedynie organizacjom badawczym.

Finansowanie nie obejmuje badań podstawowych.

Zakres tematyczny:

wsparcie prac B+R w tematyce zdrowia, środowiska i przemysłu 4.0, zdefiniowanych jako obszary o strategicznym znaczeniu gospodarczym  i odznaczające się wybitnym potencjałem naukowym w Polsce (konkurs Top-down). Konsorcja ukierunkowane są na prace B+R oraz efektywny transfer wiedzy i technologii (w formie licencji, zakładania spin-off’ów bądź sprzedaży własności intelektualnej). Wsparcie ma przyczynić się do rozwoju innowacyjnych rozwiązań powstałych we współpracy między zespołami działającymi w różnych organizacjach w Polsce i ich efektywny transfer do gospodarki.

Adresat:

zespoły naukowe, działające w różnych organizacjach badawczych w Polsce, które stworzą konsorcjum złożone z dwóch lub trzech zespołów. 

Na czele zespołów tworzących konsorcjum muszą stać naukowcy posiadający min. stopień naukowy doktora. Ich zaangażowanie w projekt musi obejmować wymiar nie mniej niż 0,5 etatu przez cały okres realizacji projektu. Dodatkowo w podmiocie Lidera Konsorcjum musi być zatrudniona w wymiarze nie mniejszym niż 0,25 etatu osoba pełniąca rolę tzw. „Głównego brokera”, która będzie wykonywać zadania w zakresie komercjalizacji wyników Projektu i obowiązki przewodniczącego Zespołu ds. komercjalizacji, który będzie powołany przede wszystkim w
celu koordynacji przepływu informacji i zarządzania wynikami Projektu.

Wnioskodawca:

Wnioskodawcą jest Lider Konsorcjum.

Dofinansowanie:

Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć:

  • 12,6 mln zł w przypadku projektów realizowanych przez 3 zespoły badawcze,
  • 8,4 mln zł w przypadku projektów realizowanych przez 2 zespoły badawcze.

Wartość środków przeznaczonych na nabór wynosi 120 mln zł.

Okres trwania projektu: do 3 lat
Sposób złożenia wniosku:

wniosek należy pobrać z systemu w formacie .pdf. Pobrany wniosek z wygenerowaną datą zamknięcia wniosku na pierwszej stronie należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby upoważnionej w organizacji Lidera Konsorcjum i załączyć do systemu informatycznego IP.

Materiały pomocne w przygotowaniu wniosku:
  • decyzja nr 171/2024 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 23 lipca 2024 r. w sprawie ustalenia wysokości kosztów pośrednich w projektach składanych do konkursu ogłoszonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, działanie 2.3 TEAM NET, priorytet 2 Środowisko sprzyjające innowacjom, finansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027
Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronie FNP.

Termin złożenia wniosku:
  • do COP: 15.09.2025
  • do FNP: 03.09.2025 - 24.09.2025, 16:00