22 234 + wew. 59 26
elzbieta.smietanka@pw.edu.pl
22 234 + wew. 71 99
marta.siewiera@pw.edu.pl
Konkurs skierowany jest do zespołów naukowych, działających w różnych organizacjach badawczych w Polsce, które stworzą konsorcjum złożone z dwóch lub trzech zespołów. Wniosek do konkursu składa organizacja wiodąca – Lider Konsorcjum.
Na czele zespołów tworzących konsorcjum muszą stać naukowcy posiadający co najmniej stopień naukowy doktora. Ich zaangażowanie w projekt musi obejmować wymiar, nie mniej niż 0,5 etatu przez cały okres realizacji projektu.
Finansowanie można otrzymać na projekty B+R trwające do 3 lat, w wyniku których nastąpi komercjalizacja wyników projektu. Możliwa jest realizacja projektów w formule współpracy z przedsiębiorstwem, przy czym wsparcie finansowe udzielane jest jedynie organizacjom badawczym.
Finansowanie nie obejmuje badań podstawowych.
wsparcie prac B+R w tematyce zdrowia, środowiska i przemysłu 4.0, zdefiniowanych jako obszary o strategicznym znaczeniu gospodarczym i odznaczające się wybitnym potencjałem naukowym w Polsce (konkurs Top-down); stymulowanie współpracy pomiędzy zespołami badawczymi wyróżniającymi się potencjałem naukowym w Polsce, rozwój innowacyjnych rozwiązań; wsparcie efektywnego transferu wiedzy i technologii (w formie licencji, zakładania spin-off’ów bądź sprzedaży własności intelektualnej).
zespoły naukowe, działające w różnych organizacjach badawczych w Polsce, które stworzą konsorcjum złożone z dwóch lub trzech zespołów.
Na czele zespołów tworzących konsorcjum muszą stać naukowcy posiadający min. stopień naukowy doktora. Ich zaangażowanie w projekt musi obejmować wymiar, nie mniej niż 0,5 etatu przez cały okres realizacji projektu.
Wniosek do konkursu składa organizacja wiodąca – Lider Konsorcjum, które działa na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej, podpisanej z użyciem kwalifikowanych podpisów elektronicznych przez wszystkie wskazane we wniosku organizacje badawcze.
Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć:
Wartość środków przeznaczonych na nabór wynosi 80 mln zł.
wniosek należy pobrać z systemu w formacie .pdf. Pobrany wniosek z wygenerowaną datą zamknięcia wniosku na pierwszej stronie należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby upoważnionej w organizacji Lidera Konsorcjum i załączyć do systemu informatycznego IP.
dostępne są na stronie FNP.