Wyniki IV konkursu w ramach programu CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość
Opublikowano: 08.12.2020 08:17
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki IV konkursu w ramach programu CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość. Wśród projektów rekomendowanych do dofinansowania jest projekt, którego liderem jest Politechnika Warszawska.
W ramach programu CyberSecIdent NCBR wspiera przedsięwzięcia wpływające na podniesienie poziomu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni Polski. IV konkurs skierowany był do konsorcjów złożonych z przynajmniej dwóch partnerów. Zgłoszone projekty musiały obejmować zarówno fazę badań, jak i przygotowania do wdrożenia.
Do konkursu zgłoszono 15 wniosków, 10 z nich rekomendowano do dofinansowania. Projekt konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Warszawska, został oceniony przez ekspertów najwyżej. Badaniom "Struktura bezpieczeństwa sieci 5G opartej na wielu dostawcach: specyfikacja, wdrożenie i rozwój procesu ewaluacji" przyznano 7 291 183 zł dofinansowania. Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Jordi Mongay Batalla z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Partnerem badań będzie Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy oraz ISN Sp. Z o.o.
Do dofinansowania rekomendowano także dwa projekty, w których Politechnika Warszawska występuje jako partner w ramach konsorcjum:
- "Laboratorium badania podatności stacjonarnych i mobilnych urządzeń informatycznych oraz algorytmów i oprogramowania", lider konsorcjum: Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy (NASK), kwota dofinansowania dla konsorcjum: 11 304 825 zł;
- "System wspomagania detekcji i obrazowania ataków APT", lider konsorcjum: ComCERT S.A., kwota dofinansowania dla konsorcjum: 9 600 432 zł.
Szczegółowe informacje na temat wyników konkursu dostępne są na stronie NCBR.
© 1998-2024
Politechnika Warszawska,
Pl. Politechniki 1,
00-661 Warszawa