Osoby do kontaktu:
mgr inż. Adam Gorzelańczyk
Dział Projektów Międzynarodowych
22 234 + wew.
14 81
adam.gorzelanczykSPAMFILTER@pw.edu.pl
H2020 - Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Network (MSCA-ITN-2020)
Rozwój i szkolenie młodych, początkujących naukowców m.in. w ramach studiów doktoranckich organizowanych przez międzynarodowe i interdyscyplinarne zespoły naukowe współpracujące z przemysłem.
Dowolna dyscyplina naukowa. Kompleksowe i komplementarne programy szkoleniowe mogą być realizowane w ramach 3 typów projektów:
- European Training Networks (MSCA-ITN-ETN),
- European Industrial Doctorates (MSCA-ITN-EID),
- European Joint Doctorates (MSCA-ITN-EJD).
Konsorcja międzynarodowe:
- European Training Networks (MSCA-ITN-ETN) i European Joint Doctorates (MSCA-ITN-EJD) – co najmniej 3 beneficjentów z 3 różnych krajów członkowskich UE lub stowarzyszonych;
- European Industrial Doctorates (MSCA-ITN-EID) – co najmniej 2 beneficjentów z 2 różnych krajów członkowskich UE lub stowarzyszonych.
Dodatkowe wymagania dotyczące członków konsorcjum określono w Guide for Applicants.
do 100% (w formie ryczałtu).
Wnioski składane są wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego przez portal Single Electronic Data Interchange Area (SEDIA).
dostępne są na dostępne na portalu Single Electronic Data Interchange Area (SEDIA).
Na stronie projektu Net4Mobility+ znajduje się nowy poradnik aplikowania o granty Innovative Training Networks Marii Skłodowskiej-Curie. Jest to zbiór praktycznych wskazówek ekspertów dotyczących prawidłowego wypełniania wniosku, zawiera listę najczęściej popełnianych błędów przez aplikujących, odniesienia do dokumentów i zaleceń Komisji Europejskiej oraz inne przydatne informacje.
Dodatkowo, w ramach projektu N4M+ powstało narzędzie MSCA Self-Assessment tool, dzięki któremu można ocenić swoją wiedzę na temat grantu ITN, otrzymać ciekawe informacje i linki związane z tym działaniem.
- do KE (SEDIA): 14.01.2020