mgr Edyta Czerwonka

Dział Projektów Międzynarodowych

22 234 + wew. 14 80

Bezpłatne szkolenie dla naukowców dotyczące grantów ERC (Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych)

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla naukowców dotyczącym grantów ERC, które będzie prowadzone przez topową agencję szkoleniową Enspire Science.

Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny. Zostanie poprowadzone w języku angielskim i odbędzie się online poprzez platformę Zoom.

Szkolenie składa się z dwóch części:

1. kursu on-line udostępnionego uczestnikom na platformie firmy Enspire Science przez okres 2 tygodni;
  2. webinarium, w trakcie którego przedstawiciele Enspire Science odpowiedzą na pytania uczestników.

Ukończenie kursu online będzie warunkiem uczestnictwa w webinarium.

Planowane są dwa webinaria 24 i 26 listopada 2020 r., godz. 10:00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednym z nich. Rejestracja online jest obowiązkowa i potrwa do 3 listopada 2020 r., godz. 16:00.  Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyboru kandydatów na podstawie przesłanych zgłoszeń (max. 100 osób). Z uczestnikami skontaktują się mailowo najpóźniej do 6 listopada 2020 r.

Podczas szkolenia poruszone zostaną m.in. następujące tematy:

• cele ERC i kryteria ewaluacji wniosków;
  • wniosek badawczy – jakich pomysłów oczekuje ERC;
  • różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku;
  • doskonałość badacza – jak przekonująco zaprezentować osiągnięcia badawcze;
  • struktura zwycięskiego wniosku – idealna prezentacja CV oraz projektu badawczego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie PAN.