Checklista – pomoc w przygotowaniu wniosku

Ciągle rozwijamy wsparcie dla pracowników PW składających wnioski i realizujących projekty projektów na PW i w tym roku planujemy przedstawić kolejne nowości. Zanim to jednak nastąpi, przyjrzyjmy się bliżej jednemu z już istniejących narzędzi - wykazowi dokumentów niezbędnych do przygotowania wniosku, tzw. checkliście, który można znaleźć przy każdym ogłoszeniu o konkursie na naszej stronie.

W checkliście znajduje się spis dokumentów wymaganych przez instytucję organizującą konkurs (np. projekt umowy konsorcjum) oraz dokumentów wewnętrznych (np. Dane PW), ze wskazaniem zakresu wsparcia ze strony COP, zadań kierownika projektu przy składaniu wniosku i ścieżki podpisów w naszej uczelni. Dokumenty z checklisty są podlinkowane odpowiednio do strony instytucji prowadzącej nabór lub do witryny SharePoint COP.

Wszelką pomocą służą opiekunowie konkursów w COP i projektów w LOP, wskazani w opisie danego konkursu.

Gdzie szukać checklisty?

Należy wejść na stronę COP, wybrać Ogłoszenia o konkursach z odpowiedniego działu (Fundusze strukturalne, Projekty międzynarodowe lub Projekty krajowe) i przejść do interesującego nas konkursu wśród Aktualnych konkursów.

W opisie konkursu oprócz informacji m.in. o zakresie tematycznym, dofinansowaniu i okresie realizacji projektu znajdziemy plik o nazwie „Checklista - wykaz dokumentów wymaganych w konkursie”.

Skorzystanie z checklisty ułatwi przygotowanie wniosku i skróci czas potrzebny na zebranie niezbędnych dokumentów i podpisów na uczelni.