mgr Edyta Czerwonka

Dział Projektów Międzynarodowych

22 234 + wew. 14 80

Dwa grudniowe warsztaty dot. grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)

Zachęcamy do udziału w dwóch grudniowych warsztatach dot. grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Pierwsze z nich odbędą się 8 grudnia, drugie - 17 grudnia.

8 grudnia 2020 r. odbędzie się szkolenie dot. grantów ERC organizowane przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk. Warsztaty w formie online poprowadzi agencja szkoleniowa Key Innovations. Szkolenie skierowane jest do naukowców z wszystkich dyscyplin naukowych, którzy posiadają co najmniej stopień naukowy doktora uzyskany nie później niż w 2019 r. Szczególnie polecane jest tym, którzy planują aplikować o ERC Starting Grant lub ERC Consolidator Grant w nadchodzących edycjach konkursów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane muszą do 4 grudnia (do g. 8:30) wypełnić formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów 8 grudnia dostępne są na stronie Polskiej Akademii Nauk.

17 grudnia 2020 r. odbędą się warsztaty pisania wniosków o granty ERC. Ich organizatorem jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE. Spotkanie w formie online przeznaczone jest dla naukowców zainteresowanych aplikowaniem o grant ERC w pierwszych konkursach programu Horyzont Europa.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie na adres magdalena.chomicka@kpk.gov.pl zgłoszenia oraz informacji, w którym panelu zamierzają aplikować. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów 17 grudnia dostępne są na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego PB UE

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) ogłosiła wstępne terminy konkursów w roku 2021 w ramach programu Horyzont Europa.

Szczegółowe informacje na temat konkursów ERC dostępne są na stronie COP w zakładce Projekty międzynarodowe / Ogłoszenia o konkursach / Aktualne konkursy.