ERC Advanced Grant - nabór i szkolenia

Do 29 sierpnia 2024 r. można składać wnioski w konkursie ERC Advanced Grant. Konkurs ten kierowany jest do doświadczonych naukowców mających na swoim koncie znaczące osiągnięcia badawcze.

Można uzyskać dofinansowanie w wysokości 2,5 mln euro na projekt trwający do 5 lat (w uzasadnionych przypadkach kwota może jeszcze wzrosnąć o 1 mln euro).

W przygotowaniu wniosku pomóc może organizowane przez KPK szkolenie Granty ERC – Nowości w nadchodzących konkursach oraz elementy dobrego wniosku.

ERC Advanced Grants 2024 będą finansowane na zasadach lump sum (kwoty ryczałtowej). Środki będą wypłacane na podstawie zrealizowanych działań w projekcie, niezależnie od rzeczywiście poniesionych kosztów czy sukcesu badawczego. O finansowaniu lump sum można dowiedzieć się więcej na innym szkoleniu KPK Finansowanie typu Lump Sum w projektach Horyzont Europa.

Przypominamy, że do 5 lipca 2024 r. można ubiegać się o grant wewnętrzny, który wspiera złożenie wniosków w konkursach ERC z datą zakończenia naboru w 2024 i 2025 roku.