MSCA ogłasza nowe terminy naborów w roku 2024

Działania "Maria Skłodowska-Curie" (MSCA) wspierają szkolenia i rozwój kariery naukowców (poprzez finansowanie programów doktoranckich, stypendiów post-doc i projektów badawczych i rozwojowych) oraz pracowników nienaukowych (poprzez szkolenia, konferencje, wyjazdy). W 2024 r. na ten cel przeznaczono łącznie 1,23 mld euro.

COFUND zapewnia finansowanie regionalnych, krajowych i międzynarodowych programów badawczo-szkoleniowych umożliwiających realizację indywidualnych badań przez przyjmowanych naukowców z komponentem szkoleniowym, aspektami mobilności międzynarodowej, interdyscyplinarności i poznawania sektora nieakademickiego.

Budżet COFUND 2024 wyniesie 104,8 mln euro.

Postdoctoral Fellowships - granty dla najlepszych i najbardziej obiecujących doświadczonych naukowców na prowadzenie badań (z naciskiem na innowacyjność  interdyscyplinarność). Umożliwiają realizację indywidualnego projektu badawczego w sektorze akademickim lub pozaakademickim.

Budżet Postdoctoral Fellowships 2024 wyniesie 417,2 mln euro.

Jak zachęcić zagranicznych badaczy do przyjazdu do Polski w ramach MSCA PF, jak rozpocząć przygotowanie wniosku na konkurs, a także o jakich elementach pamiętać powinien opiekun w czasie pracy z goszczonym naukowcem dowiedzieć się można na MSCA Postdoctoral Fellowships 2024 Info Day. Organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. MSCA w NAWA wydarzenie odbędzie się w formule online 28 lutego 2024 r.

Doctoral Networks - sieci doktoranckie to pogram badawczo-szkoleniowy umożliwiający uzyskanie tytułu doktora poprzez szkolenia w środowisku akademickim i innych sektorach, w tym w przemyśle i biznesie, realizowany przez grupę podmiotów.

Budżet Doctoral Networks 2024 wyniesie 608,6 mln euro.

Staff Exchanges wspiera rozwój międzynarodowej, międzysektorowej i interdyscyplinarnej współpracy w zakresie badań i innowacji poprzez wymianę pracowników naukowych (również doktorantów), technicznych, administracyjnych i kadry zarządzającej zaangażowanych w obszarze B+R+I oraz organizację szkoleń, konferencji.

Budżet Staff Exchanges 2024 to 99,5 mln euro.

Więcej informacji znaleźć można na stronie MSCA

Typ projektu Data otwarcia konkursu Data zamknięcia konkursu
COFUND 03.04.2024 26.09.2024