Podpisane porozumienie biur zarządzania projektami uczelni technicznych (TUPMO Forum)

W dniu 6 czerwca podczas spotkania Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju publicznych wyższych szkół technicznych w Krakowie 20 czołowych uczelni technicznych zawarło porozumienie o współpracy polskich uczelni technicznych w zakresie zarządzania projektami - Forum biur zarządzania projektami uczelni technicznych (Technical Universities Project Management Offices Forum – TUPMO Forum). Politechnikę Warszawską reprezentowali prorektor ds. nauki prof. Mariusz Malinowski i prorektor ds. rozwoju prof. Adam Woźniak.

Ze strony PW porozumienie podpisał prorektor ds. nauki prof. Mariusz Malinowski.

Reprezentantem uczelni podczas spotkań TUPMO Forum została Małgorzata Woźniak, dyrektor Centrum Obsługi Projektów PW.

Partnerzy porozumienia zadeklarowali wolę współpracy w zakresie związanym z zarządzaniem projektami i realizację wspólnych celów:

• wzajemną współpracę w zakresie pozyskiwania projektów;
  • wymianę informacji i doświadczeń na temat realizowanych i planowanych przedsięwzięć;
  • przedstawianie wspólnego stanowiska ws. konsultacji konkursów i programów finansujących lub dofinansowujących projekty dla polskich uczelni technicznych;
  • opracowanie i rozwój wspólnych strategii dla pozyskiwania i rozliczania funduszy zewnętrznych;
  • podnoszenie kwalifikacji pracowników partnerów porozumienia w obszarze zarządzania projektami m.in. poprzez wspólne szkolenia, warsztaty;
  • wymianę wiedzy m.in. poprzez konferencje, spotkania, warsztaty;
  • wymianę doświadczeń dotyczących pozyskiwania, realizacji i rozliczania projektów;
  • wymianę informacji i rozwiązywanie bieżących spraw związanych z działalnością projektową partnerów porozumienia.

Podczas pierwszego spotkania przedstawicieli TUPMO Forum w Krakowie na pierwszego przewodniczącego Komitetu Sterującego wybrano Waldemara Dzienisza, dyrektora Centrum Zarządzania Projektami Politechniki Gdańskiej. Jednocześnie PG została pierwszym liderem Forum.

Partnerzy porozumienia: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Białostocka, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Politechnika Częstochowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska,  Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Lubelska, Politechnika Łódzka, Politechnika Morska w Szczecinie, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.