System EZD - obieg dokumentów w konkursach procedowanych przez COP

W związku z uruchomieniem od 1 sierpnia 2024 r. w PW systemu EZD (zarządzenie nr 50 /2024 Rektora PW) Centrum Obsługi Projektów przygotowało instrukcje i pomoce dla kierowników projektów i pracowników LOP-ów. Stosowanie się do nich zapewni sprawne i skuteczne procedowanie w EZD dokumentów w konkursach obsługiwanych przez COP, co jest elementem optymalizacji wszystkich procesów na całej uczelni.

1. Kierownicy projektów przekazują niezbędne dokumenty do LOP-u, który inicjuje proces w EZD, gromadzi całość akt sprawy oraz zapewnia we współpracy z COP prawidłowy obieg dokumentów na każdym etapie realizacji projektu. Listę osób obsługujących EZD w jednostkach można znaleźć między innymi przy każdym konkursie na stronie COP, w części Dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku, tuż pod checklistą (rys. poniżej).
  2. Zaktualizowane checklisty dla kierowników projektów – wykaz dokumentów niezbędnych przy składaniu wniosków – zawierają informację, w jakiej formie kierownik projektu powinien dostarczyć dokumenty do LOP-u w celu uzyskania wymaganych akceptacji i podpisów w EZD. Są one przygotowywane dla każdego konkursu, o którym informujemy na stronie COP.
  3. Instrukcja czynności w EZD dla pracowników jednostek aplikujących i realizujących projekty w ramach konkursów obsługiwanych przez COP” wyjaśnia pracownikom LOP-ów, jak krok po kroku w systemie EZD przygotować dokumenty otrzymane od kierownika projektu zgodnie z checklistą, jak przekazać je do COP w celu uzyskania akceptacji i podpisów władz uczelni i odebrać dokumenty gotowe do złożenia w konkursie. Instrukcję tę należy stosować w każdym procesie związanym z projektem: od wnioskowania, poprzez podpisanie umowy, realizację projektów, raportowanie, aż po raport końcowy.
  4. „Wzór opisu i obiegu dokumentów w EZD w celu uzyskania akceptacji i podpisów władz uczelni na etapie składania wniosku”, w której pracownicy LOP-ów znajdą konkretne podpowiedzi dla poszczególnych konkursów, według jakiego schematu nazwać koszulkę, dokumenty, w jakiej formie je załączyć oraz kogo, w jakiej kolejności i z jaką dekretacją uwzględnić w szablonie obiegu.

Wszystkie te materiały znajdują się w formularzach poszczególnych konkursów na stronie COP, w części Dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku (rys. poniżej), oraz w SharePoincie COP.