Wrześniowe sukcesy grantowe

Dr inż. Krzysztof Bartczak z Wydziału Zarządzania otrzyma dofinansowanie w ramach piątej rundy organizowanego przez NCN konkursu MINIATURA 7. Doceniono jego projekt pn. „Cyfrowe platformy technologiczne wobec informacyjnego kapitalizmu”.

Konkurs MINIATURA wspiera realizację pojedynczego działania naukowego w jednej z form: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego albo wyjazdu konsultacyjnego. Celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych.

W piątej rundzie do dofinansowania zakwalifikowano 139 projektów - 37 z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, 48 z grupy nauk ścisłych i technicznych oraz 54 z grupy nauk o życiu. Łączna wartość projektów z piątej rundy to 5 405 655 zł.

Obecna edycja konkursu zakończyła się 31 lipca. Konkurs jest realizowany rokrocznie.

W ramach konkursu NCBR INFOSTRATEG 5 dofinansowanie otrzyma projekt pn. „System do automatycznej detekcji obiektów topograficznych oparty o techniki uczenia maszynowego”, w którym PW jest partnerem. Z ramienia uczelni projekt koordynuje dr Jacek Komorowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Piąta edycja konkursu poświęcona była automatycznej detekcji obiektów topograficznych (temat zgłoszony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii). Celem konkursu jest stworzenie narzędzi opartych na algorytmach uczenia maszynowego umożliwiających automatyczną detekcję obiektów topograficznych, które zasilają bazę BDOT10k. Automatyczna detekcja będzie oparta na danych fotogrametrycznych dostępnych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym.

W konkursie INFOSTRATEG 5 dofinansowanie otrzymają łącznie 4 projekty. Konkurs organizowany jest cyklicznie.