COP PW

22 234 + wew. 71 98
 magdalena.mielniczuk@pw.edu.pl

Opiekun projektów w LOP

KPO - Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym GOZ - 1/2024 (NCBR)

Uwaga:

Wnioskodawca (lub każdy członek konsorcjum) może złożyć tylko jeden wniosek w naborze.

W przypadku organizacji badawczej będącej uczelnią - warunek ten dotyczy podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni – wydziału lub innej jednostki organizacyjnej określonej w statucie.

Ze względu na ograniczenia w aplikowaniu prosimy o wcześniejszy kontakt z DFS COP.

Instytucja finansująca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Rodzaj przedmiotowy projektu:
  • prace B+R w zakresie technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych
  • finansowanie prac przedwdrożeniowych i wdrożeniowych związanych z wprowadzeniem na rynek
  • rozwiązań opracowanych w ramach przedsięwzięcia finansowanie zakupu infrastruktury B+R

Wdrożenie wyników prac B+R może być sfinansowane w ramach przedsięwzięcia albo ze środków własnych.

Zakres tematyczny:

opracowanie min. 1 innowacyjnej technologii/rozwiązania (w skali co najmniej krajowej) przyczyniającej się do tworzenia rynku w zakresie wykorzystania surowców wtórnych, a rezultat opracowania zostanie wdrożony na rynek (w ramach przedsięwzięcia lub poza nim).

Możliwe do sfinansowania będą przedsięwzięcia wspierające rozwój technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych, których celem będzie stworzenie bardziej wydajnej gospodarki (poprzez m.in. zwiększenie ilości surowców możliwych do ponownego wykorzystania, zmniejszenia ilości surowców pierwotnych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych, a także zmniejszenie ilości odpadów składowanych na składowiskach).

Adresat:
  • duże przedsiębiorstwa samodzielnie realizujące przedsięwzięcie albo
  • konsorcja, składające się z min. 1 dużego przedsiębiorstwa i min. 1 organizacji badawczej

W skład konsorcjum mogą wchodzić maks. 3 podmioty, przy czym liderem musi być przedsiębiorstwo. MŚP mogą wziąć udział w przedsięwzięciu jako członek konsorcjum.

Wnioskodawca:

konsorcjum, składające się z co najmniej jednego dużego przedsiębiorstwa (lider) i co najmniej jednej organizacji badawczej

• min. wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 10 mln zł,
  • maks. wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 69,2 mln zł,
  • poziom dofinasowania uzależniony jest od wybranego rodzaju pomocy publicznej lub pomocy de minimis w ramach przedsięwzięcia.
Okres trwania projektu: nie może wykraczać poza 31.03.2026 r.
Sposób złożenia wniosku:

wyłącznie w systemie informatycznym LSI (możliwość składania wniosków od 8 sierpnia 2024 r.)

Dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku :

checklista – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie

dostępne są na stronie NCBR.

Termin złożenia wniosku:
  • do COP: 21.10.2024