COP PW

22 234 + wew. 59 26
 elzbieta.smietanka@pw.edu.pl

Opiekun projektów w LOP

KPO - Wodoryzacja gospodarki - 1/2024 (NFOŚiGW)

Uwaga:

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie w formie wyłącznie dotacji lub dotacji i pożyczki łącznie.

Warunkiem realizacji projektu jest współpraca między przedsiębiorstwem i co najmniej jedną organizacją prowadzącą badania i upowszechniająca wiedzę, jeśli organizacja badawcza ponosi co najmniej 10 proc. kosztów  kwalifikowanych (na zasadzie tylko umowy o współpracy).

Instytucja finansująca: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Rodzaj przedmiotowy projektu:
  1. przedsięwzięcia o charakterze badawczo- rozwojowym, dotyczące nowych lub modernizowanych jednostek zasilanych wodorem, zakończone minimum demonstratorem w skali 1:1,
  2. przedsięwzięcia dotyczące zwiększenia mocy produkcyjnych dla innowacyjnych jednostek transportowych napędzanych wodorem, np. poprzez budowę linii technologicznej lub fabryki
Zakres tematyczny:

wsparcie technologii dot. budowy, wdrożenia oraz komercjalizacji innowacyjnych jednostek transportowych napędzanych wodorem

Adresat:

MŚP, uczelnie

Wnioskodawca:
  • jednostki prowadzące działalność naukową w myśl ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców
  • min. wartość kosztów kwalifikowalnych: 10 mln zł
  • maks. kwota dotacji: 150 mln zł
  • kwota pożyczki: do 300 mln zł.

W sytuacji, gdy dotacja nie stanowi pomocy publicznej, intensywność dofinansowania w formie dotacji wynosi do 85 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Okres trwania projektu: nie może być dłuższy niż 30.06.2026 r.
Sposób złożenia wniosku:

w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu GWD (generator wniosków o dofinansowanie)

Dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku :

checklista – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie

dostępne są na stronie NFOŚiGW.

Termin złożenia wniosku:
  • do COP: 30.08.2024