Przedłużenie okresu realizacji projektu powyżej 12 miesięcy

W celu przedłużenia okresu realizacji projektu o więcej niż 12 miesięcy należy uzyskać zgodę NCN.

Dla projektów realizowanych od 33. edycji konkursowej (od OPUS 17 PRELUDIUM 17 itd.) w systemie OSF udostępniono moduł aneksowy, umożliwiający przygotowanie i pobranie wzoru aneksu dotyczącego zmiany okresu realizacji projektu badawczego dla konkursów OPUS, OPUS LAP, PRELUDIUM, SONATA, SONATA BIS, SONATINA i MAESTRO. Wskazówki dotyczące przygotowania aneksu dla zmiany okresu realizacji projektu w systemie OSF dostępne są w instrukcji.

Dla konkursów wcześniejszych edycji (do OPUS 16 PRELUDIUM 16 itd.) wzór właściwego aneksu należy pobrać ze strony NCN

Wzór wniosku o zmianę dołączany do aneksu należy pobrać tutaj.

1. Przedłużenie okresu realizacji projektu i przygotowywane dokumenty należy skonsultować z opiekunem projektu w DPK COP.
  2. Uzupełnione i podpisane przez Kierownika projektu kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie PADES formularze aneksu i wniosku o zmianę należy przekazać do LOP właściwego dla danego Wydziału zgodnie z listą osób obsługujących EZD w jednostkach
  1. Dokumenty są procedowane przez pracownika LOP w systemie EZD i przekazywane do akceptacji:
    • pełnomocnika kwestora,
    • dziekana lub osoby reprezentującej daną jednostkę w ramach PW.
  2. Aneks wraz z wnioskiem o zmianę zaakceptowane na Wydziale przekazywane są na konto techniczne DPK COP w systemie EZD do dalszego procedowania.
  3. DPK COP uzyskuje akceptacje Kwestor i podpis Prorektora i przesyła dokumenty do NCN na adres skrytki ESP ePUAP.