Osoby do kontaktu:
COP PW
mgr Justyna Wojciechowska
22 234 + wew. 53 56
justyna.wojciechowska@pw.edu.pl
Opiekun projektów w LOP
NCBR - INFOSTRATEG - 7/2023
W ramach tego samego tematu 1 konsorcjum o takim samym składzie może złożyć tylko 1 wniosek.
Całość praw majątkowych do wyników projektu dofinansowanego we wszystkich 3 fazach przysługuje uprawnionemu. Uprawniony udzieli wnioskodawcy licencji do korzystania z wyników projektu na zasadach określonych w umowie o dofinansowanie.
- badania podstawowe,
- badania przemysłowe,
- eksperymentalne prace rozwojowe,
- prace przedwdrożeniowe.
Konkurs obejmuje temat zgłoszony przez Główny Urząd Miar: wyznaczanie granic ośrodków o różnej gęstości w radiografii przemysłowej oraz w przemysłowej tomografii komputerowej dla celów precyzyjnego wyznaczania objętości.
Celem projektu jest opracowanie rozwiązania pozwalającego na dokładny pomiar kształtu i wyznaczenie objętości zamkniętych obiektów w oparciu o wykorzystanie przemysłowej radiografii (PR) i tomografii komputerowej (TK) w procesie pomiaru automatycznego wspomaganego metodami wizji komputerowej. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie w badaniach naukowych (budowa i badanie komór jonizacyjnych klasy wzorców pierwotnych oraz wtórnych w GUM, w innych NMI (Narodowych Instytucjach Metrologicznych) oraz firmach zajmujących się produkcją dawkomierzy promieniowania), a także w rozwiązaniach przemysłowych (kontrola stopnia napełnienia puszek aerozolowych przez okręgową administrację miar i producentów).
bez ograniczeń.
konsorcja, w skład których wchodzą jednostki naukowe lub przedsiębiorcy, zarejestrowani i prowadzący działalność na terytorium Polski potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru, przy czym w skład konsorcjum mogą wchodzić maks. 3 podmioty.
Maks. wysokość dofinansowania poszczególnych faz projektu wynosi:
• Faza I – 1,9 mln zł
• Faza II – 2 mln zł
• Faza III- 2 mln zł.
Dofinansowanie na fazę dotyczy całego okresu realizacji danej fazy, przy czym dofinansowanie na okres przejściowy danej fazy nie może przekraczać 400 tys. zł.
Poziom dofinansowania dla jednostek naukowych wynosi 100 proc.
Jednostka naukowa może realizować projekt wyłącznie w ramach działalności niegospodarczej.
wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie LSI (link do systemu będzie aktywny w terminie późniejszym).
Za zastosowanie w praktyce rozwiązania będącego wynikiem realizacji projektu, który otrzymał od NCBR finansowanie na realizację wszystkich trzech faz, odpowiedzialny jest uprawniony. Uprawniony udzieli wnioskodawcy licencji do korzystania z wyników projektu na zasadach określonych w umowie o dofinansowanie.
dostępne są na stronie NCBR.
- do COP: 09.10.2023
- do NCBR: 18.10.2023, 16:00