COP PW

Opiekun projektów w LOP

Społeczna odpowiedzialność nauki - 2/2023

Uwaga:

Limit wniosków w Module A. „Popularyzacja nauki” został wyczerpany. W Module B. „Wsparcie dla bibliotek naukowych” można zgłosić jeszcze tylko 1 wniosek.

PW może złożyć maks. 3 wnioski w ramach każdego modułu. Decyzję, które wnioski zostaną wysłane, podjął Prorektor ds. Nauki.

Wymagany wkład finansowy w wysokości minimum 10 proc. ze środków własnych lub innych.

Instytucja finansująca: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Rodzaj przedmiotowy projektu:

upowszechnianie nauki.

Zakres tematyczny:
  • Moduł A. „Popularyzacja nauki” –  w ramach którego wspierana jest realizacja projektów polegających na:
    • popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz na promocji nauki,
    • organizacji przedsięwzięć ukazujących przydatność wiedzy naukowej w codziennym życiu,
    • organizacji przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej,
    • popularyzowaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i szkolnictwie wyższym;
  • Moduł B. „Wsparcie dla bibliotek naukowych” –  w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na utrzymaniu zasobów bibliotecznych o istotnym w skali kraju znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa, ich opracowywaniu i udostępnianiu w postaci elektronicznej.
Adresat:

naukowcy na wszystkich etapach kariery naukowej.

Wnioskodawca:

uczelnia.

1. Dofinansowanie nie może wynosić więcej niż:
    • Moduł A. „Popularyzacja nauki”  –  1 mln zł,
    • Moduł B. „Wsparcie dla bibliotek naukowych” – 250 tys,
    • 90 proc. całkowitego kosztu realizacji projektu.
  2. Koszty pośrednie wynoszą 10 proc. kosztów bezpośrednich dofinansowanych ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę.
Okres trwania projektu: maks. 24 m-ce.
Sposób złożenia wniosku:

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w formacie PDF składa się w systemie OSF

Dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku :

checklista – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie.

Materiały pomocne w przygotowaniu wniosku:

dostępne są na stronie MEiN.

Termin złożenia wniosku:
  • do COP: 20.02.2023