Osoby do kontaktu:
COP PW
mgr inż. Małgorzata Grudzińska-Gronek
22 234 + wew. 13 74
malgorzata.gronek@pw.edu.pl
Opiekun projektów w LOP
HYDROSTRATEG - 3/2024 (NCBR)
- Wnioski składane do NCBR procedowane są w systemie EZD.
- W celu założenia sprawy i procedowania wniosku w systemie należy skontaktować się z właściwymi pracownikami LOP.
- Wsparcia technicznego przy procedowaniu wniosku w systemie EZD udzielają koordynatorzy EZD w jednostkach oraz koordynator EZD w COP Małgorzata Adamczyk, tel. wew.: (22) 234 1427, e-mail: malgorzata.adamczyk2@pw.edu.pl.
- Dokumenty procedowane są wyłącznie elektronicznie w systemie EZD, w związku z tym wersja papierowa wniosków nie jest procedowana.
- Przed złożeniem wniosku w systemie EZD należy przekazać wersję roboczą wniosku do konsultacji z opiekunem konkursu w celu sprawdzenia pod względem formalnym do 22 listopada 2024 r. Prosimy o przesyłanie wersji roboczych wniosków na adres e-mail: malgorzata.gronek@pw.edu.pl.
- W związku z wprowadzeniem systemu EZD i podpisywaniem dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, prosimy o przekazywanie na konto techniczne DPK COP umów konsorcjum przed złożeniem wniosku projektowego do systemu LSI, w terminie umożliwiającym podpisanie dokumentu przez osobę reprezentującą PW.
- badania podstawowe
- badania przemysłowe
- eksperymentalne prace rozwojowe
- prace przedwdrożeniowe
1. Obszar tematyczny: Woda w środowisku: bioróżnorodność/ bioproduktywność
Temat: T.1.1 Opracowanie i wdrożenie systemów ograniczających ilość zanieczyszczeń w wodach powierzchniowych wraz z systemem monitorowania parametrów jakości środowiska wodnego wywołanych wzrostem retencji
2. Obszar tematyczny: Woda w mieście
Temat: T.1.2 Retencja w systemach kanalizacji ogólnospławnej
Temat: T.1.3 Retencja w sieciach kanalizacji deszczowej
- jednostka naukowa
- przedsiębiorstwo
- inne podmioty (podmioty niebędące jednostką naukową ani przedsiębiorcą), posiadające zdolność do wdrożenia rozwiązania będącego wynikiem realizacji projektu rozumianej dla tych podmiotów jako zastosowanie w praktyce rozwiązania będącego wynikiem realizacji projektu, jak również posiadający zdolność prawną lub zdolność do czynności prawnych, mogący występować w konkursie i działać w ramach konsorcjum
W skład konsorcjum wchodzi min. 1 przedsiębiorstwo oraz min 1 jednostka naukowa.
lider konsorcjum
- min. wysokość dofinansowania projektu: 3 mln zł
- maks. wysokość dofinansowania projektu: 25 mln zł
wniosek o finansowanie projektu wraz z wymaganymi załącznikami składany jest do NCBR w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu LSI.
Uwaga: W przypadku gdy PW występuje jako Lider/Partner, umowa konsorcjum o współpracy na rzecz wnioskowanego projektu procedowana jest w systemie EZD zgodnie z instrukcją - do pobrania tutaj.
- Checklista dla kierownika projektu – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie
- Lista osób obsługujących EZD w jednostkach
- Wzór opisu i obiegu dokumentów w EZD w celu uzyskania akceptacji i podpisów władz uczelni na etapie składania wniosku
- Instrukcja czynności w EZD dla pracowników jednostek aplikujących i realizujących projekty w ramach konkursów obsługiwanych przez COP
TAK
dostępne są na stronie NCBR.
- do COP: 03.12.2024
- do NCBR: 13.12.2024, 16:00