mgr inż. Małgorzata Szymańska

Interreg Region Morza Bałtyckiego - małe projekty – II nabór

Cel:
  • Innowacyjne społeczeństwa,
  • Społeczeństwa rozważnie korzystające z wody,
  • Społeczeństwa neutralne dla klimatu.
Tematyka:
  • budowanie zaufania,
  • tworzenie i utrzymywanie sieci współpracy,
  • pozostawanie bliżej mieszkańców regionu,
  • reagowanie na nieprzewidziane wyzwania.
Wnioskodawcy:
  • władze publiczne na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym;
  • organizacje wspierające biznes;
  • wyspecjalizowane agencje oraz dostawcy infrastruktury i usług;
  • bezpośrednio zaangażowane przedsiębiorstwa;
  • instytucje szkolnictwa wyższego i badawcze, a także ośrodki edukacyjne i szkoleniowe, które mogą przyłączyć się do działań w ramach współpracy. transnarodowej, aby wesprzeć główne grupy docelowe dodatkową wiedzą i kompetencjami.
Partnerstwo/podwykonawstwo:

musi obejmować min. 3 partnerów z 3 różnych krajów obszaru objętego Programem: tzw. partnera wiodącego i min. 2 partnerów projektu. Przynajmniej jeden z partnerów projektu musi być zlokalizowany na terytorium państwa członkowskiego UE w obszarze objętym Programem.

W przypadku poszukiwania partnerów skuteczna może okazać się platforma do kontaktu i poszukiwania partnerów.

do 500 tyś. euro.

Partnerzy z państw członkowskich UE są uprawnieni do otrzymania do 80% dofinansowania z EFRR. Norwescy partnerzy otrzymają do 50% dofinansowania z funduszy norweskich. Partnerzy projektu muszą wnieść wkład własny, aby otrzymać dofinansowanie z Programu.

Okres trwania projektu: do 24 m-cy.
Miejsce/sposób składania wniosków:
  1. Przedstawienie koncepcji projektu - Project Idea Form (PIF). Wypełnione PIF należy wysłać na adres idea@interreg-baltic.eu nie później niż do 12 stycznia 2023 r. Na podstawie PIF można poprosić również o indywidualną konsultację
  2. Złożenie wniosku o dostęp do elektronicznego systemu wymiany danych BAMOS+ najpóźniej do 12 stycznia 2023 r.
  3. Ostateczne złożenie wniosku o dofinansowanie projektu oraz wymaganych dokumentów do 26 stycznia 2023 r.

dostępne są na stronie programu Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Składanie wniosków (etap I):
  • do Interreg Baltic Sea Region Joint Secretariat (Project Idea Form i wniosek o dostęp do systemu BAMOS+): 12.01.2023
Składanie wniosków (etap II):
  • do COP: 16.01.2023
  • do systemu BAMOS+ (pełny wniosek): : 26.01.2023