L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki – zgłoś swój udział

L’Oréal Polska wraz z Polskim Komitetem ds. UNESCO, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polską Akademią Nauk oraz UN Global Compact Network Polska ogłaszają otwarcie kolejnej edycji programu stypendialnego kierowanego do naukowczyń, prowadzących przełomowe badania w zakresie nauk o życiu.

Badaczki mogą zgłaszać swój dorobek naukowy w takich obszarach, jak: nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, nauki rolnicze, ścisłe czy inżynieryjno-techniczne, m.in.: medycyna, biologia, fizyka, chemia i biotechnologia. Środki otrzymane w ramach programu stypendystki mogą wykorzystać na dowolny cel.

Wnioski można składać do 5 maja br.

Dotychczas jury wyróżniło 123 stypendystki, w bieżącej edycji wyłonionych zostanie kolejnych 6 laureatek. Nagrodzone badaczki otrzymają stypendia oraz dodatkową nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którą będzie pokrycie kosztów wyjazdu na wybraną zagraniczną konferencje naukową.

Więcej informacji: na stronie programu oraz stronie MNiSW.