Powstał LOP MINI

4 marca 2024 r. zostało podpisane porozumienie dotyczące utworzenia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych nowej komórki lokalnego wsparcia administracyjnego projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych pn. LOP MINI.

Utworzenie LOP podejmowane jest w ramach realizacji Strategii Rozwoju Politechniki Warszawskiej do roku 2030 (cel N3. Efektywne mechanizmy wsparcia prac badawczych, 1. Tworzenie skutecznego systemu wsparcia dla naukowców, b. Poprawa jakości obsługi projektów poprzez budowę zdecentralizowanej sieci wspierającej oraz wzrost efektywności ich obsługi administracyjnej) oraz działania „D30. Dostosowanie struktury organizacyjnej do wsparcia celów Uczelni Badawczej” będącego częścią projektu „Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza w Politechnice Warszawskiej”.

LOP jest miejscem lokalnego wsparcia dla liderów projektów w jednostkach, a wraz z działaniami Centrum Obsługi Projektów na poziomie centralnym tworzy spójny system wsparcia projektów w PW.

Lista istniejących LOP-ów znajduje się tutaj.