Przedstawiciele COP PW na IV Konferencji Biur Zarządzania Projektami Uczelni Technicznych na Politechnice Bydgoskiej

W dniach 19-20 września 2024 roku na Politechnice Bydgoskiej odbyła się IV konferencja Biur Zarządzania Projektami Uczelni Technicznych (Technical Universities Projects Management Offices Forum – TUPMO). Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli biur projektowych polskich uczelni technicznych, którzy wspólnie dzielili się doświadczeniami w zakresie realizacji i zarządzania projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych.

TUPMO to inicjatywa umożliwiająca uczelniom technicznym wymianę wiedzy oraz dobrych praktyk związanych z pozyskiwaniem, realizacją i rozliczaniem grantów. Tematem przewodnim tego spotkania była „Aplikacja i realizacja projektów finansowanych ze środków NCN i MNiSW – wymiana doświadczeń uczelni TUPMO”.

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy skupili się głównie na prezentacji dobrych praktyk i wymianie doświadczeń. O przygotowaniu i prowadzeniu projektów z perspektywy działów projektowych opowiedziały osoby z Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Gdańskiej. Przedstawicielka Narodowego Centrum Nauki (NCN) opowiadała również o istotnych zagadnieniach związanych z aplikowaniem o środki i prowadzeniem projektów.

Drugi dzień konferencji poświęcony był tematom związanym z otwartą nauką. W trakcie sesji dotyczących „open access” oraz otwartych danych badawczych, uczestnicy mogli poznać rozwiązania zaprezentowane przez Centrum Kompetencji Otwartej Nauki Politechniki Gdańskiej oraz Repozytorium Otwartych Danych RepOD. Obrady zakończyła sesja prowadzona przez przedstawiciela Ośrodka Przetwarzania Informacji PIB, dotycząca raportowania do systemu POL-on.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele wiodących uczelni technicznych z całej Polski.