Osoby do kontaktu:
COP PW
mgr inż. Małgorzata Grudzińska-Gronek
22 234 + wew. 13 74
malgorzata.gronek@pw.edu.pl
Opiekun projektów w LOP
FPN - Wirtualny Instytut Badawczy (WIB) - 3/2023
Wnioskodawca może złożyć w Konkursie więcej niż 1 wniosek z zastrzeżeniem, że każdy będzie dotyczył finansowania zespołów badawczych o różnych składach osobowych. Określony zespół badawczy może być objęty finansowaniem w ramach wyłącznie 1 wniosku o finansowanie.
W trakcie projektu zespół badawczy powinien osiągnąć cel w postaci opracowanej technologii/grupy technologii zgodnie z odpowiednimi procedurami i standardami niezbędnymi do jej komercjalizacji i wdrożenia, która będzie podlegać wprowadzeniu w fazę rozwoju, a dalej komercjalizacji. Zespół badawczy powinien osiągnąć cel w postaci doprowadzenia opracowywanej technologii/grupy technologii do poziomu umożliwiającego rozpoczęcie fazy komercjalizacji i wdrożenia, a jedynie w wyjątkowym przypadku, gdy poziom taki nie będzie możliwy do osiągnięcia, do poziomu umożliwiającego zlecenie przez podmiot zarządzający rozpoczęcia prac rozwojowych innym podmiotom.
- badania naukowe
- prace rozwojowe
biotechnologia medyczna, rozumiana jako dział nauki i przemysłu wykorzystujące żywe komórki i materiały pochodzenia komórkowego do przeprowadzania badań naukowych i wytwarzania produktów farmaceutycznych i diagnostycznych w celu zapobiegania i leczenia chorób człowieka. Przykładowa tematyka badawcza obejmuje opracowanie nowych terapii w oparciu o:
- terapeutyczne wykorzystanie biologii RNA,
- technologie celowanej degradacji białek,
- nowe generacje terapii komórkowych,
- celowaną modyfikację genomu, w tym terapie genowe,
- nowe generacje leków biofarmaceutycznych/biologicznych
- lub inne istotne terapeutyczne i społecznie tematy z obszaru biotechnologii medycznej.
Kierownik Projektu (zwany w konkursie Liderem) powinien być osobą o uznanym dorobku naukowym, zatrudnioną w ramach stosunku pracy lub zaangażowaną w ramach stosunku cywilnoprawnego w jednostce naukowej, pod kierunkiem której zespół badawczy prowadzi działalność naukową.
Liderem może być tylko jedna osoba fizyczna posiadająca co najmniej stopień naukowy doktora w 1 z dyscyplin naukowych w dziedzinie:
- nauk medycznych,
- nauk inżynieryjno-technicznych,
- nauk ścisłych i przyrodniczych
zgodnie z rozporządzeniem MEiN z dnia 11 października 2022 r.
- uczelnie
- Polska Akademia Nauk
- instytuty naukowe PAN
- instytuty badawcze
- międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych ustaw działające na terytorium RP
- inne podmioty prowadzące głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły
380 839 550 zł – wysokość środków Funduszu przeznaczona na finansowanie działalności naukowej zespołów badawczych,
450 mln zł – wysokość ogółem środków przeznaczona na finansowanie działalności naukowej zespołów badawczych wskazana przez Ministra w komunikacie konkursu
Brak określenia min. i maks. wysokości środków finansowych na finansowanie zadania badawczego.
- dostarczenie do siedziby Podmiotu Zarządzającego w formie papierowej oraz elektronicznej na wydzielonym nośniku danych. Podmiot Zarządzający dopuszcza dwa możliwe sposoby podpisania dokumentów:
a) podpisanie wersji papierowej kompletu dokumentacji ręcznie i opatrzenie ich odpowiednimi pieczątkami (w takim przypadku wersja papierowa stanowi komplet dokumentacji z oryginalnymi podpisami dokumentów, a wersja elektroniczna jest skanem tych dokumentów do formatu PDF, dodatkowo wymagany jest załącznik do wniosku: Kosztorys zadania badawczego część C.2 w wersji edytowalnego pliku Excel);
b) podpisanie kompletu dokumentacji w formacie PDF podpisem elektronicznym, podpisem osobistym, kwalifikowanym certyfikatem lub profilem zaufanym (w takim przypadku wersja papierowa stanowi wydruk kompletu dokumentów podpisanych elektronicznie, a wersja elektroniczna zawiera aktywny certyfikat podpisu elektronicznego złożonego na dokumentach, umożliwiający jego weryfikację. Dodatkowo wymagany jest załącznik do wniosku: Kosztorys Zadania Badawczego część C.2 w wersji edytowalnego pliku Excel);
- na adres skrzynki ePUAP Podmiotu Zarządzającego – w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy elektronicznej ePUAP.
W przypadku wniosku o finansowanie składanego poprzez platformę elektroniczną ePUAP komplet dokumentacji w formacie PDF powinien zostać podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wnioskodawcy podpisem elektronicznym, podpisem osobistym, kwalifikowanym certyfikatem lub profilem zaufanym. Dodatkowo wymagany jest załącznik do wniosku - Kosztorys Zadania Badawczego część C.2 w wersji edytowalnego pliku Excel.
checklista – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie.
dodatkowo:
- sprawozdanie MN-01 (wydziału wnioskującego) za rok poprzedzający rok złożenia wniosku
- kopia sprawozdania finansowego za rok poprzedni podmiotu
tak
dostępne są na stronie WIB.
- do COP: 04.10.2023
- do Sieci Badawczej Łukasiewicz - PORT (Polski Ośrodek Rozwoju Technologii): 02.10.2023 - 13.10.2023, 16:00