Osoby do kontaktu:
COP PW
mgr inż. Małgorzata Grudzińska-Gronek
22 234 + wew. 13 74
malgorzata.gronek@pw.edu.pl
Opiekun projektów w LOP
GOSPOSTRATEG (na projekty zamawiane) - 10/2023
W ramach tego samego tematu 1 konsorcjum o takim samym składzie może złożyć tylko 1 wniosek.
Liderem konsorcjum może być tylko jednostka naukowa.
- badania podstawowe,
- badania przemysłowe,
- eksperymentalne prace rozwojowe,
- prace przedwdrożeniowe.
Konkurs obejmuje temat zgłoszony przez Marszałka Województwa Śląskiego: opracowanie Modelu Zarządzania Transformacją Energetyczną województwa śląskiego w kontekście wyzwań związanych z przejściem na nisko i zeroemisyjne nośniki energii (MZTEŚ).
Celem projektu jest stworzenie narzędzi opartych na algorytmach uczenia maszynowego umożliwiających automatyczną detekcję obiektów topograficznych, które zasilają bazę BDOT10k. Automatyczna detekcja będzie oparta na danych fotogrametrycznych dostępnych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym.
bez ograniczeń.
konsorcja, w skład których wchodzą jednostki naukowe lub przedsiębiorcy, zarejestrowani i prowadzący działalność na terytorium Polski potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru, przy czym w skład konsorcjum może wchodzić maks. 5 podmiotów, w tym min. 2 jednostki naukowe.
maks. wysokość dofinansowania projektu wynosi 6 mln zł.
Poziom dofinansowania na realizację prac w projekcie wynosi do 100 proc. kosztów kwalifikowalnych. Lider konsorcjum i konsorcjanci mogą realizować projekt wyłącznie w ramach działalności niegospodarczej.
wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie LSI.
NIE. Całość praw majątkowych do wyników projektu przysługuje Uprawnionemu, który jest zobowiązany do zastosowania w praktyce rozwiązania będącego wynikiem realizacji projektu.
dostępne na stronie NCBR.
- do COP: 04.05.2023
- do NCBR: 12.05.2023