Już jest! Nowy harmonogram konkursów i podsumowanie 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez COP harmonogramem konkursów na rok 2024/2025. Jak dotychczas, będzie on aktualizowany co miesiąc. O nowo otwartych konkursach i kończących się naborach będziemy też przypominać w naszym rozsyłanym co środy newsletterze.

Liczymy, że przygotowane przez nas materiały, takie jak wkłady do wniosków, instrukcje wypełniania wniosków czy checklisty, będą pomocne w aplikowaniu w licznych konkursach, a liczba realizowanych przez PW projektów będzie ciągle rosnąć. Jak wyglądała aktywność projektowa w zeszłym roku w konkursach obsługiwanych przez COP, dowiedzieć się można z naszego podsumowania.

W 2023 r. złożono 652 (wobec 601 w 2022 r.) wniosków i podpisano 114 (wobec 132 w 2022 r.) umów o dofinansowanie. Najwyższe dofinansowanie dla PW wyniosło 6,93 mln , średnia kwota dofinansowania w umowach podpisanych w ubiegłym roku to 0,85 mln zł. Najbardziej popularnym konkursem ponownie okazał się OPUS (NCN)  ze 136 złożonymi wnioskami i 84 realizowanymi projektami (68 z nich to badania kontynuowane z poprzednich lat, 16 rozpoczęto w 2023 r.). Łącznie na PW w 2023 r. realizowano 538 projekty.

Dużą popularnością cieszył się też pierwszy wspólny konkurs PW i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego WUM_PW-INTEGRA na projekty badawcze z zakresu medycyny, inżynierii biomedycznej i biotechnologii, innowacyjnych technologii dla medycyny lub diagnostyki medycznej. Centrum Obsługi Projektów PW po raz pierwszy opracowało regulamin wspólnego międzyuczelnianego konkursu i odpowiadało za przeprowadzenie naboru od strony formalnej. Listy wniosków zakwalifikowanych do finansowania opublikowano na stronie COP. – Mamy nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w kolejnych latach i przełoży się na nawiązanie nowej, trwałej współpracy pomiędzy naukowcami z obu uczelni i kolejne wysokiej jakości granty – mówi Małgorzata Woźniak, Dyrektor COP.

Rys. Aktywność projektowa PW w 2023 r. w ramach konkursów zarządzanych przez COP