Gdzie szukać partnerów do konsorcjów?
Opublikowano: 31.08.2022 08:48
Zanim podejmiemy decyzję o stworzeniu własnego zespołu albo jeśli chcemy nawiązać współpracę z innymi jednostkami, możemy skorzystać z różnych narzędzi proponowanych przez instytucje finansujące konkursy i dołączyć do konsorcjum.
Jednym z takich narzędzi jest Partfinder – proponowane przez NCBR rozwiązanie dla grup badawczych, o którym pisaliśmy tu.
W przypadku programów Horyzont Europa potencjalnych partnerów można znaleźć za pomocą narzędzia Partner search w komisyjnym portalu Funding & Tender Opportunities: pod każdym ogłoszeniem o naborze wniosków dostępna jest lista organizacji zainteresowanych stworzeniem konsorcjum bądź dołączeniem do już istniejącego.
Ponadto cyklicznie za pomocą platformy B2Match organizowane są Dni Informacyjne i Wydarzenia Brokerskie, które umożliwiają omówienie i udoskonalenia swoich pomysłów projektowych z potencjalnymi partnerami, budowanie współpracy i dołączenie do konsorcjów. Wydarzenia organizowane są przez sieć Krajowych Punktów Kontaktowych do Horyzontu Europa Bridge2 HE. Pomocne mogą się okazać także następujące platformy:
- Idealist Partner Search – głównie dotyczy obszaru informacji i technologii komunikacyjnych
-
Enterprise Europe Network Cooperation Opportunities database - obejmuje innowacyjne
i technologiczne profile międzynarodowych firm i organizacji badawczych - Online manual – przewodnik, jak znaleźć partnera
- Education partners – poszukiwanie partnerów w programach edukacyjnych
- European neighborhood policy – informacje o odbiorcach finansowania polityki sąsiedztwa (wyszukiwanie partnerów)
- Enterprise Europe Network – pomaga połączyć się z partnerami międzynarodowymi
-
Organisations under indirect management – możliwości współpracy z organizacją partnerską
w ramach zarządzania pośredniego.
Program Marie Skłodowska-Curie Actions – MSCA również oferuje platformę, ma na celu ułatwienie współpracy pomiędzy wszelkiego rodzaju instytucjami, firmami i naukowcami i stanowi miejsce,
w którym można organizować dwustronne, a nawet wielostronne spotkania w celu przygotowania udanego projektu MSCA.
O możliwościach poszukiwania partnerów w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego pisaliśmy tutaj. Podobna baza istnieje dla Programu Innterreg Europe. Jeśli chodzi o Program Interreg Europa Środkowa, to szukać partnerów można na platformie oferowanej przez program Applicant Community, w bazie danych KEEP lub przez formularza poszukiwania partnerów.
© 1998-2024
Politechnika Warszawska,
Pl. Politechniki 1,
00-661 Warszawa