Osoby do kontaktu:
COP PW
Elżbieta Śmietanka
22 234 + wew. 59 26
elzbieta.smietanka@pw.edu.pl
Magdalena Mielniczuk
22 234 + wew. 71 98
magdalena.mielniczuk@pw.edu.pl
Opiekun projektów w LOP
FEM - 1.1 Infrastruktura badawczo-rozwojowa jednostek naukowych - 1/2025 (MJWPU)
- udział w tym naborze przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla projektów znajdujących się na liście pozytywnie zaopiniowanych przedsięwzięć zgodnie z postanowieniami Kontraktu Programowego dla Województwa Mazowieckiego.
- W konkursie wnioski procedowane są wyłącznie elektronicznie w systemie EZD. W związku z tym, wersja papierowa wniosków nie jest procedowana.
- Wsparcia technicznego przy procedowaniu wniosku w systemie EZD udzielają koordynatorzy EZD w jednostkach oraz koordynator EZD w COP Małgorzata Adamczyk, tel. wew.: (22) 234 1427, e-mail: malgorzata.adamczyk2@pw.edu.pl.
- Przed rozpoczęciem procedowania wniosku o dofinansowanie oraz dokumentów wewnętrznych uczelni w systemie EZD należy przesłać wersję roboczą do konsultacji z opiekunem konkursu.
Projekty mogą dotyczyć wyłącznie infrastruktury badawczej w rozumieniu art. 2 pkt 91 Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/20141, zgodnie z którym infrastruktura badawcza oznacza obiekty, zasoby i powiązane z nimi usługi, które są wykorzystywane przez środowisko naukowe do prowadzenia badań naukowych w swoich dziedzinach, i obejmuje wyposażenie naukowe lub zestaw przyrządów, zasoby oparte na wiedzy, takie jak zbiory, archiwa lub uporządkowane informacje naukowe, infrastrukturę opartą na technologiach informacyjno-komunikacyjnych, taką jak sieć, infrastrukturę komputerową, oprogramowanie i infrastrukturę łączności lub wszelki inny podmiot o wyjątkowym charakterze niezbędny do prowadzenia badań naukowych. Takie różne rodzaje infrastruktury badawczej mogą być zlokalizowane w jednej placówce lub „rozproszone” (zorganizowana sieć zasobów) zgodnie z art. 2 lit. a) rozporządzenia Rady (WE) nr 723/2009 z dnia 25 czerwca 2009 r. w sprawie wspólnotowych ram prawnych konsorcjum na rzecz europejskiej infrastruktury badawczej (ERIC).
Rozwijanie kompetencji pracowników organizacji badawczej związane z komercyjnym wykorzystaniem infrastruktury musi być obligatoryjnym elementem projektu. Projekt nie może obejmować prac badawczo-rozwojowych.
Wspierane będą projekty realizowane na obszarze województwa mazowieckiego.
rozbudowa lub modernizacja infrastruktury B+R jednostek naukowych oraz rozwijanie kompetencji biznesowych kadry operatorów infrastruktury badawczej zakupionej w ramach projektu
jednostki naukowe
instytucje nauki i edukacji, konsorcja naukowe.
Wspierane będą wyłącznie projekty, które uzyskały pozytywną opinię ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego oraz ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki na warunkach i w trybie określonym w Kontrakcie Programowym dla Województwa Mazowieckiego.
min. wartość dofinansowania projektu w ramach naboru – 2 mln zł,
maks. wartość dofinansowania projektu w ramach naboru – 15 mln zł.
Ogólna pula środków przeznaczonych na nabór - 98 054 280 zł
wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pomocą systemu obsługi wniosków aplikacyjnych MEWA 2.0. System służy do obsługi wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. System ten jest dostępny z poziomu https://mewa21.mazowia.eu/. Każdy użytkownik systemu musi posiadać aktywne konto.
- Checklista dla kierownika projektu – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie
- Lista osób obsługujących EZD w jednostkach
- Wzór opisu i obiegu dokumentów w EZD w celu uzyskania akceptacji i podpisów władz uczelni na etapie składania wniosku
- Instrukcja czynności w EZD dla pracowników jednostek aplikujących i realizujących projekty w ramach konkursów obsługiwanych przez COP
dostępne są na stronie MJWPU.
- do COP: 23.06.2025
- do MJWPU: 19.05.2025 - 30.06.2025